استفاده از پاک‌‌کننده ملایم، بهترین کار برای مراقبت از پوست

۰۴ خرداد ۱۳۹۵

۶۶

اگر عادت به استفاده از آب و صابون برای شست و شوی صورت‌تان دارید، بهتر است کمی در عادات خود تغییر ایجاد کنید.

استفاده از پاک‌‌کننده ملایم، بهترین کار برای مراقبت از پوست

متخصصان پوست می‌گویند، یکی از بهترین کارها برای مراقبت از پوست، استفاده از پاک‌‌کننده ملایم و مناسب است. اگر پوست چربی دارید و در طول روز وسوسه می‌شوید که صورت خود را چندین بار با پاک‌کننده بشویید، در صورت استفاده از صابون و سایر محصولات تند، به پوست‌تان آسیب بیشتری خواهید رساند؛ زیرا نه تنها شست و شوی بسیار زیاد،

بلکه استفاده از تمیزکننده‌های نامناسب باعث خشکی و افزایش چین و چروک‌های سطح پوست می‌شوند. بنابراین تا جایی که امکان دارد، پوست خود را کمتر بشویید و این کار را به دوبار در طول روز برسانید تا روغن محافظ پوست‌تان از بین نرود و پوست سالم‌تری داشته باشید و انعطاف پذیری پوست‌تان نیز حفظ شود. استفاده از مواد شوینده تند باعث خشکی، قرمزی، خارش، سوختگی، زخم، ترک و پوسته پوسته شدن پوست می‌شوند. بنابراین گذشته از کاهش دفعات شست و شو، از یک تمیز‌کننده مناسب برای شستن پوست‌تان استفاده کنید.

از وسایل مناسب و خوب استفاده کنیداگر شما بهترین لوازم آرایش را خریداری کرده و استفاده کنید، اما ابزار مناسبی برای استفاده از آنها نداشته باشید، این مواد خواص خود را از دست خواهند داد. مثلا فرچه سایه چشم باید نرم باشد و قلم موی رژگونه نیز وقتی با پوست‌تان برخورد می‌کند، احساس نرمی و لطافت به شما بدهد. اگر سایه از روی فرچه سایه ریزش کند، باید فرچه خود را عوض کنید.

منبع: ناز ایران