حجم دقیق باتری در آیفون های جدید اپل

۲۳ شهریور ۱۳۹۵

۱۱

اپل در هنگام معرفی یک محصول در رویدادهایش به تمام مشخصات فنی دستگاه نمی پردازد و از زمان رونمایی، حجم باتری آیفون های جدید یکی از موارد نامشخص در مورد تلفن های هوشمند جدید همین شرکت بوده است ولی اینک به لطف کسب مجوزهای لازم برای آیفون ها جهت حضور در بازار چین، اطلاعات فنی بیشتری از آنها منتشر شده است.

حجم دقیق باتری در آیفون های جدید اپل

در مراسم رونمایی، اپل صرفاً در مورد عمر باتری آیفون های جدیدش عنوان کرد که با هر بار شارژ بین یک الی دو ساعت از نسل قبلی بیشتر عمر می کنند. اکنون ولی مشخص گشته که تعداد میلی آمپرها نیز با افزایش رو به رو شده و آیفون 7 به یک باتری 1960 میلی آمپری مجهز گشته در حالی که آیفون 6s، مشمول یک باتری 1715 میلی آمپری بود. در مورد نمونه پلاس هم حجم باتری از 2750 به 2900 میلی آمپر افزایش یافته است.

جالب است بدانید که دیگر پرچمداری پیدا نمی شود که باتری کمتر از 2000 میلی آمپر به همراه داشته باشد اما هماهنگی سخت افزاری و نرم افزاری موبایل ساخته شده به دست اپل به گونه ای است که می تواند با چنین حجمی، عمر باتری تقریباً قابل قبولی را ارائه نماید.

البته اگر به یاد داشته باشید سال گذشته، مشخص شد که حجم باتری آیفون 6s از باتری آیفون 6 کمتر است. آیفون 6 اس به باتری 1715 میلی آمپری تجهیز شده بود در حالی که سال 2014، اپل موبایلش را با باتری 1810 میلی آمپری روانه بازار کرد.

اکنون حجم باتری آیفون 7 افزایش یافته در حالی که ضخامت موبایل اپل بیشتر نشده است. علت این موضوع را نیز احتمالاً می توان در حذف درگاه هدفون و بزرگتر شدن فضایی که در اختیار باتری بوده است جستجو کرد. البته همانگونه که ذکر شد، باتری آیفون 7 پلاس هنوز هم از باتری به کار گرفته شده در آیفون 6 پلاس کوچک تر است چرا که موبایل ساخته شده در سال 2014، به باتری 2910 میلی آمپری مجهز شده بود اما اکنون جدیدترین موبایل پلاس اپل یک باتری 2900 میلی آمپری دارد.

باید صبر کرد و در عمل دید که چیپست A10 اپل که این بار به پردازنده ای چهار هسته ای مجهز شده چگونه می تواند در افزایش کارایی و همچنین افزایش عمر باتری دستگاه موثر باشد.

منبع: دیجیاتو