آشنایی با شهرهای شناور زیبای جهان

۰۵ مرداد ۱۳۹۵

۲۳

شهرهای روی آب از جاذبه‌های گردشگری محبوب دنیا هستند. اما وقتی اغلب ما به شهر روی آب فکر می‌کنیم، تنها ونیز به ذهنمان خطور می‌کند. زیبایی و ویژگی‌های منحصر به‌فرد این شهر غیر قابل انکار است اما در سراسر جهان شهرهای دیگری نیز روی آب شناور هستند.

آشنایی با شهرهای شناور زیبای جهان

اکثر مردم وقتی به شهر روی آب فکر می‌کنند، یاد ونیز  ایتالیا  میفتند. اما شهرهای شناور زیبای زیادی در   سراسر جهان وجود دارد.

آمستردام، هلند

شهرهای روی آب

شاید آمستردام مثل ونیز نباشد اما این شهر به خاطر داشتن کانال‌های آبی زیاد شهرت دارد. این کانال‌ها یک چهارم شهر را در برگرفته‌اند و سالانه سه میلیون مسافر با تورهای قایقی به گشت و گذار در کانال‌های این شهر می‌پردازند.

استکهلم،  سوئد

شهرهای روی آب

شما می‌توانید از طریق کانال‌ها و پل‌ها در پایتخت سوئد گشت و گذار کنید که 14 جزیره‌ی شهر را به هم  متصل کرده‌اند. اغلب تورهای گردشگری بازدیدکنندگان را به کانال «رویال دیجرگاردن» می‌برند که در سال 1832 و با دست ساخته شده است.

کوپانیی،  تایلند

شهرهای روی آب

دهکده‌ی کوچک ماهیگیری کوپانیی که در استان «فانگ نگای» تایلند قرار گرفته است، با میله‌های چوبی و فلزی ساخته شده است و حدود 2000 نفر در آن زندگی می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌گویند با این که این روستا کوچک است اما بسیار خوش منظره و زیبا است.

کوچیمیلکو، مکزیک

شهرهای روی آب

در سال 1987 کوچیمیلکو از طرف یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد. اگر یک ساعت از مرکز شهر تاریخی مکزیکو سیتی به سمت جنوب پیش بروید، کوچیمیلکو با چندین کانال و جزایر دست‌ساز انسان قرار گرفته است که این جزایر به «چینامپاس» شهرت دارند.

روستای شناور اروس، پرو

شهرهای روی آب

مردم اروس در دریاچه‌ی «تیتیکاکا» و روی جزایری زندگی می‌کنند که از نی زنده ساخته شده است. هر یک از این جزایر ساختارهای متعددی دارند. «پرونو» در پرو نزدیک‌ترین محل برای دسترسی گردشگران به این جزایر است.

کرالا،  هند

شهرهای روی آب

مرداب‌های کرالا به خاطر  وجود  کانال‌ها، مزارع برنج و مزارع ادویه‌ایی که در حاشیه‌ی نخلستان قرار دارند، یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است. این کانال‌ها حدود یک قرن پیش برای کمک به حمل و نقل الیاف پوست نارگیل حفر شدند که این الیاف که به «کوار» یا «لیف نارگیل» شهرت دارند.

سانتا کروز دل ایسلوت، کلمبیا

شهرهای روی آب

این جزیره با مساحت حدود یک مایل و 1200 نفر جمعیت که فقط در 90 خانه‌ی موجود در این جزیره زندگی می‌کنند، پرجمعیت‌ترین جزیره‌ی این سیاره است.

ونیز، کالیفرنیا

شهرهای روی آب

اگر ونیز را از لیست شهرهای روی آب حذف کنیم، چه چیزی می‌ماند؟ اهمیت ونیز واضح و غیر قابل اجتناب است. با این حال ونیز دیگری در کنار ونیز اصلی ایتالیا برای گشت و گذار گردشگران وجود دارد. این کانال‌ها در سال 1905 توسط «آبوت کینی» به منظور ایجاد جو ایتالیایی در جنوب کالیفرنیا ساخته شد.

سنت پترزبورگ،  روسیه

شهرهای روی آب

سنت پترزبورگ سیستم کانال مخصوص به خود را دارد که در امتداد رود «نوا» ساخته شده است. بیش از 100 کانال و 800 پل، سنت پترزبورگ    را به یک شهر آبی شگفت انگیز تبدیل کرده است. نویسنده‌ای به نام «یوهان وافگانگ فون گوته» به این شهر لقب  «ونیز شمال»  داده است.

شهر ووژن،  چین

شهرهای روی آب

گفته می‌شود شهر باستانی ووژن در استان «ژجیانگ» چین بیش از 1300 سال پیش ساخته شده است. کانال‌ها و پل‌های آن در طول سلسله‌ی مینگ و چینگ ساخته شده است. ووژن تنها یکی از 6 شهر آبی و باستانی موجود در جنوب رودخانه‌ی «یانگ تسه» است.

منبع: کجارو