پنج برند مطرح کفش ورزشی را بشناسید

۲۷ اسفند ۱۳۹۴

۸۶

چقدر با برندهای مشهور دنیا آشناییت دارید؟ ما در نظر داریم با بیان تاریخچه کوتاهی از چند برند مطرح کفش ورزشی دنیا ، شما را با آنها آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید.

پنج برند مطرح کفش ورزشی را بشناسید

1- آدیداس یک برند کفش ورزشی است که دنیا را رهبری می‌کند. این برند در سال 1948 توسط Adolf Dassler به وجود آمد. بر طبق یک برآورد این شرکت در سال 2010 به میزان 12 میلیارد یورو درآمد داشته است. به دلیل تنوع فوق‌ العاده‌ای که در انواع محصولات و کفش‌ها شامل فوتبال، کریکت، راگبی، بسکتبال، دو، گلف، تنیس و غیره دارد، بسیار مشهور است.

پنج برند مطرح کفش ورزشی

2- نایک از جمله بزرگترین فروشندگان کفش به ورزشکاران در تمام دنیا است. در سال 1964 و با نام Blue Ribbon Sports تاسیس شد و بعدها در سال 1978 نام آن به “Nike” تغییر پیدا کرد. درآمد به دست آمده توسط “Nike” در سال 2011 حدود 20 میلیارد دلار بوده است.

پنج برند مطرح کفش ورزشی

3- پوما یک کمپانی کفش آلمانی است که به خاطر لباس‌ها و کفش‌های ورزشی‌اش مشهور شده است. این کمپانی توسط دو برادر شکل گرفت، Adolf Dassler و Rudolf Dassler در سال 1924 اما بعداً تقسیم شدند و نتیجه آن دو شرکت جداگانه کفش ورزشی شد Adidas و  Puma در آمد به دست آمده توسط Puma  در سال 2010 به میزان 3 میلیارد یورو بوده است.

پنج برند مطرح کفش ورزشی

4- ریبوک از سال 2005 یک تابع از Adidas است، اگر چه این برند توسط  J.W. Foster و پسرانش در سال 1895 شکل گرفت. بعدها در 1958 نوه‌های آن‌ها نام آن را به Reebok تغییر دادند. Reebok به خاطر کفش‌هایش مخصوصاً برای پیاده‌روی معروف است. این برند محبوبیت زیادی در کشورهای جنوبی آسیا به دست آورده که به دهه 80 باز می‌گردد و در اواخر دهه 90 به اوج خود رسید.

پنج برند مطرح کفش ورزشی

5- فیلا یکی از معروف‌ترین و مطرح‌ترین برند‌های کفش ورزشی است. این برند در سال 1911 در ایتالیا مشهور شد. محصولات Fila انواع لباس‌های ورزشی است. اما این برند بیشتر به خاطر کفش‌هایش مشهور شده است. محصولات لباس‌های ورزشی برای فوتبال، گلف و دیگر ورزش‌ها می‌باشد.

پنج برند مطرح کفش ورزشی

منبع : چی بپوشم