هفت نوع آب میوه شفابخش

۰۹ خرداد ۱۳۹۵

۶۶

نوشیدن آب میوه های خوشمزه همیشه لذت بخش است حال اگر یک آبمیوه شفابخش و خوشمزه را بنوشید چه حسی دارید؟

هفت نوع آب میوه شفابخش

دانشمندان دریافته اند آب  انار  به علت دارا بودن آنتی اکسیدان برای قلب مفید است. دیلی میل خوردنروزانه  یک لیوان آب  انار  می تواند میزان فشار  خون  را تا یک سوم کاهش دهد. کارشناسان  تغذیه  هفت نوع آب میوه شفابخش را برشمرده اند که اثرات خارق العاده ای بر  سلامت  انسان دارد.

آب  انار:   به عضله قلب کمک می کند، مملو از آنتی اکسیدان است و مانع بسته شدن عروق قلبی می شود که همچنین مانع بروزسرطان پروستات  می شود و مملو از ویتامین A، C و E و فولیک اسید است.

آب  پرتقال:   محافظ  سیستم ایمنی بدن  است و مانع  کم خونی  می شود بهترین مقالات پزشکی و  بهداشتی  - ویتامین C و سرشار از فولیک اسید است. به خانمهای باردار توصیه می شود نوشیدن آب  پرتقال  را فراموش نکنند. خوردن آب  پرتقال  با غذا جذب آهن را آسانتر می کند. نوشیدن یک لیوان آب  پرتقال  در روز همچنین از بروز آرتروز جلوگیری می کند.

آب  گریپ فروت:   حافظ  سیستم ایمنی بدون و سرشار از ویتامین C است و چون از خانواده مرکبات می باشد سرشار از تبا کاروتن است. این خاصیت باعث محافظت پوست از اشعه های  مضر  می شود.

آب  سیب:   پرانرژی و محافظ  عضله قلب است. به علت دارا بودن Flavonoid، سومین مقالات پزشکی و  بهداشتی  - دارنده ویتامین C می باشد و دارای قند Fructose است که در بدن بسیار دیر می سوزد.

آب  آناناس:   برای هضم غذا مفید است. این میوه برای آنزیمی موسوم به bromelain است که به هضم  پروتئین  های سنگین کمک می کند. حاوی قند و بسیار پرانرژی است. هر صد میلی لیتر آب  آناناس، حاوی 11 میلی گرم ویتامین C است.

آب گوجه فرنگی:   برای  سلامت  مردان و لاغر شدن مفید است. هر 250 میلی لیتر  آب گوجه فرنگی، 50  کالری  ارزش غذایی دارد و باعث تقویت مویرگ ها می شود. ماده lycopenc موجود در  گوجه فرنگی  از بروز  سرطان پروستات  پیشگیری می کند.

آب زغال اخته:   از التهاب مثانه جلوگیری می کند و باکتریهای  مضر  موجود در مثانه را از بین می برد. همچنین باعث کاهش خطر عفونتهای ادراری می شود. آب زغال اخته مملو از ویتامین C است.

توصیه می شود آب میوه را با غذا و یا پس از غذا میل کنید. اسید میوه به مینای  دندان  آسیب  می رساند بنابراین بلافاصله پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنید. حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنید تا مینای  دندانتان آسیب  نبیند.

منبع: آکا ایران