چند نکته برای تناسب اندام در تابستان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

۷۹

دیگر فصل پوشیدن لباس شنا فرا رسیده. بنابراین وقت آن است که در مورد برنامه‌ی تناسب اندامتان فکر کنید. ایجاد چند تغییر ساده در سبک زندگی شما تضمین خواهد کرد که یک هفته قبل از تعطیلات، سراسیمه به سراغ رژیم‌های غذایی شدید نروید. برای تناسب اندام مطمئن در تابستان، از نکات زیر استفاده کنید.

چند نکته برای تناسب اندام در تابستان

1. نفختان را از بین ببرید و سم زدایی کنید

بوسیله‌ی جایگزین کردن غذاهای راحت و بدرد نخور با میوه‌ها و سبزیجات تازه، از حالت تنبلی و کندی بیرون بیایید. بعنوان مثال برای سوزاندن چربی و کمک به هضم، هر روز آب با لیمو بنوشید و مطمئن شوید تمام سالادهایتان شامل سبزیجات برگ دار تیره رنگ مانند کلم یا اسفناج هستند.

2. شکمتان را کوچک کنید

هنگامیکه درجه حرارت افزایش بیابد، مخفی کردن یک شکم گنده در پشت یک ژاکت ضخیم، کار چندان آسانی نخواهد بود. همین حالا با این بایدهای روزانه برای داشتن شکمی صاف، مانند خوردن زغال اخته، کاهش کالری و افزایش تمرین کاردیو، کار کردن روی شکمتان را شروع کنید تا آنرا کوچک کرده و عضلات مرکز بدنتان را آشکار سازید.

3. روی پاها تمرکز کنید

پوشیدن شلوارک در روزهای گرم، مستلزم داشتن پاهایی قوی و خوش ترکیب است، بنابراین همانطور که به فصل گرما نزدیک می‌شویم، همه‌ی ما باید روی پایین تنه‌مان کار کنیم. برای داشتن پاهایی جذاب و باسنی رو به بالا، حتی مجبور نیستید به باشگاه بروید. 5 دقیقه از هر روز را به انجام برخی از این تمرینات ضروری پایین تنه که می‌توانید در هر جایی انجام دهید، اختصاص دهید: اسکات و لانژ. هنگامیکه در فصل تابستان، لباس شنایتان را پوشیدید، از خودتان تشکر خواهید کرد.

4. یادداشت کنید

اگر سعی دارید که برای فصل تابستان به موقع وزن کم کنید، تعیین ساختار برنامه‌ی کاهش وزنتان، مفید خواهد بود. در حالیکه مراحل بالا به شما کمک خواهند کرد کالری بسوزانید و عضلات قوی‌تان را بیرون بیاورید، اما اگر هدف اصلی شما کاهش چند کیلو وزن است، برای ثبت کمبودها و زیاده روی‌ها در رژیم غذایی‌تان، هر روز در یک دفترچه‌ی غذایی، همه چیز را یادداشت کنید.

منبع: مجله تناسب اندام