معرفی 3 روش برای بهتر لباس پوشیدن

۲۱ آذر ۱۳۹۴

۱۰۱

برخی بر این تصور هستند که ظاهر و نحوه لباس پوشیدن در زندگی روزمره و دید دیگران نسبت به ما تاثیر آنچنانی ندارد و خواستن توانستن است. چگونه بهتر لباس بپوشم؟ حتما این چهار نکته را مطالعه کنید.

معرفی 3 روش برای بهتر لباس پوشیدن

1- کمد لباس هایتان را به خوبی بررسی کنید.

قبل از اینکه به خرید بروید، اول باید کمد لباس تان را نگاه کنید. اگر بالغ هستید و یک شغل دارید، به احتمال زیاد برای سه موقعیت زیر لباس دارید: کار، مناسبات اجتماعی و لباس راحتی خانه. بعضی از لباس ها را می توانید در مناسبت های مختلف بپوشید (مثلا ممکن است شلوار جینی ای که با آن بیرون می روید، برای خانه هم راحت باشد) به هر حال، خوش لباس بودن یا به قول معروف برای خوشتیپ بودن آماده اید؟ اگر به صورت ناگهانی در یکی از موقعیت های زیر دعوت شوید می توانید به سرعت حاضر شوید؟

  • عروسی
  • مراسم ختم
  • مصاحبه کاری
  • مناسبت های رسمی
  • رستوران های رسمی
  • جشن تولد/ فارغ التحصیلی/ سالگرد

این لیست به هیچ وجه جامع و کامل نیست، و از طرف کارشناسان چی بپوشم به عنوان یک چک لیست اولیه برای شما انتخاب شده است.

چگونه بهتر لباس بپوشم؟

2- متناسب با موقیعتی که دعوت می شوید، لباس بپوشید.

مناسب با هر شرایط، قواعد خاصی وجود دارند. در ادامه یک لیست مختصر از مواردی که پیش از پوشیدن لباس باید مدنظر قرار دهید ارایه می شود.

لباس های اندازه بدن تان بخرید. پوشیدن لباس های بزرگتر از بدن تان معمولا احساس خوبی دارد. با این وجود، اگر مثلا سایز تان 36 است و شلوار سایز 38 بپوشید، آشفته و ژولی پولی به نظر می رسید.

لباس هایی بپوشید که در آن ها احساس راحتی می کنید. بخشی از دلایل پوشیدن لباس های قشنگ علاوه بر تناسب با موقعیتی که در آن قرار دارید، افزایش اعتماد به نفس است. اگر از شکلی که به نظر می رسید راضی نیستید، و یا در لباس هایی که پوشیده اید احساس راحتی نمی کنید، و تمام مدت یا بی قرارید و یا مشغول پیچ وتاب خوردن، ادا و اصول در آوردن هستید.

هنگامی که موقعیت هایی که قصد تمرکز بر آن ها را کشف کردید، می توانید برای هر کدام، به دنبال لباس های مناسب بگردید.  آیا کت و شلواری که الآن دارید، برای مصاحبه ی کاری مناسب است؟ چه پیراهنی برای مراسم عروسی مناسب است؟ در هر شرایط، از خودتان سوالاتی از این قبیل بپرسید.

3- در مورد اینکه چی بپوشید از دیگران نظر بخواهید.

بدن هر کسی منحصر به فرد است، بنابراین قرار نیست لباسی که بر تن سایرین خوب بوده، برای شما نیز مناسب باشد. بنابراین از دوستان خود نظر بخواهید.

اگر دوستان تان وقت ندارند که با شما به خرید بیایند، می توانید از فروشنده های مغازه بپرسید. اما تمام وقت شان را نگیرید، فراموش نکنید، این کارمندان وظایف دیگری نیز دارند.

منبع: بامیلو