نکاتی برای برق انداختن شیشه های منزل

۲۷ تیر ۱۳۹۵

۱۶

جای دست کودکان، گرد و غبار، دوده ها و جای لک شما را مجبور می کند تا پیوسته شیشه های خانه را تمیز کنید اما پاک کردن شیشه دردسرهایی دارد که شما را خسته می کند. وقتی شیشه را با دستمال پاک می کنید متوجه پرزها و ردهایی روی آن می شوید که برایتان خوشایند نیست و مجبور می شوید دوباره با یک دستمال دیگر این کار را تکرار کنید.

نکاتی برای برق انداختن شیشه های منزل

این مشکل درباره نظافت آینه های منزل نیز رخ می دهد و در این مطلب قصد  دارید شما را با شیوه نظافت شیشه ها و آینه ها آشنا کنیم تا تمام شیشه های منزل تان درخشان و تمیز بماند.

پاک کننده مخصوصی را در منزل بسازید

می توانید در منزل پاک کننده ای ارزان و خوب بسازید و آن را در یک افشانه خالی بریزید تا همیشه برای پاک کردن شیشه و سطوح شیشه ای استفاده کنید.

برای تهیه این پاک کننده مخصوص 2 قاشق چای خوری آمونیاک، 2/1 پیمانه الکل یا  سرکه ، 4/1 قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و در یک اسپری پاک کننده بریزید. از این پاک کننده برای تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید تا از درخشندگی آینه ها و شیشه های منزل لذت ببرید.

از روزنامه استفاده کنید

برای پاک کردن شیشه و آینه از روزنامه قدیمی استفاده کنید و کمی پاک کننده روی ان بزنید و شیشه را به راحتی بدون این که ردی از آن بماند، پاک کنید. برای خشک کردن شیشه می توانید از روزنامه دیگری استفاده کنید.

اگر برای پاک کردن سطوح شیشه ای از روزنامه استفاده کنید ردی از پرز و خطوط ریز نخواهد بود و شیشه تمیز ودرخشان خواهد شد. می توانید مایع پاک کننده را در ظرفی بریزید و روزنامه را به مایع آغشته کنید و سپس با روزنامه خشک ان را تمیز کنید.

به جای روزنامه از کاغذ صافی قهوه استفاده کنید

کاغذ صافی قهوه برای پاک کردن و تمیزکردن شیشه و آینه بسیار موثر است و بسیار ارزان هستند. این کاغذها شیشه را تمیز وعاری از پرز و خطوط نازک خواهند کرد. می توانید  کاغذ را به مایع پاک کننده آغشته کنید و شیشه را به خوبی تمیز کنید.

از اسفنج تخته پاک کن و ابر استفاده کنید

می توانید از اسفنج تخته پاک کن برای تمیز کردن شیشه های منزل استفاده کنید. بعد از این که سطوح شیشه ای را با روزنامه یا کاغذ صافی قهوه تمیز کنید یک اسفنج بردارید و روی شیشه ها بکشید. این اسفنج شیشه ها را بسیار شفاف و درخشان می کند و از درخشندگی شیشه ها شگفت زده خواهید شد.

شیشه ها در هنگام ظهر تمیز نکنید

وقتی نور آفتاب به شیشه های منزل می تابد یا باد گرم و خشک می وزد اقدام به تمیز کردن نکنید. زیرا زمانی که شیشه ها را مرطوب می کنید خیلی زود خشک می شوند و لکه های ناشی از رطوبت کاغذ و روزنامه روی آن می ماند و شیشه ها کثیف تر به نظر می رسد.

منبع: آکا ایران