تفکیکی از تمام اصول اولیه که دانستنشان برای خانمها نیاز است

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

۱۹

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که هزاران کیلو لباس خراب شده ممکن بود توسط چند مهارت ساده و اولیه نجات پیدا کنند! از زمانی که کنترل اقتصاد خانواده اهمیت یافته، چیزی که قبلا فقط اطلاعات عمومی به حساب می‌آمد، حالا تغییر کرده، خانم‌های خانه دار مسئول رسیدگی به بعضی از مسائل بنیانی، مانند مراقبت و تعمیر لباس‌ها شده‌اند.

تفکیکی از تمام اصول اولیه که دانستنشان  برای خانمها نیاز است

پاملا نروم، استاد بخش نساجی و پوشاک در کالج میسوری، بیش از 500 زن بدنیا آمده در دوره‌ی جنگ جهانی دوم و همینطور خانم‌هایی با بازه سنی بین 18 تا 33 سال را، در مورد مراقبت از لباس‌ها را مورد مطالعه قرار داد. او متوجه شد زنان جوان‌تر، در چهار حوزه‌ی عمده دانش کمتری دارند: دوختن، خیاطی، تعمیر دکمه، و دانش کلی لباسشویی!

با وجود تعجب آور نبودن این نکته که خانم‌های دوره جنگ جهانی، اطلاعات بیشتری درباره تعمیر لباس‌ها دارند، نروم، اظهار نگرانی می‌کند که ممکن است بی دقتی، سالیانه 14.3 میلیون تُن ضایعات نساجی در آمریکا ایجاد کند! وی خاطر نشان می‌کند حالا که این مهارت‌ها دیگر در مدارس تدریس نمی‌شوند، پس باید آنها را در خانه یا حتی از وبلاگ‌های مد و آموزش‌های سایت‌های مختلف آموخت.

ما در این مطلب، تفکیکی از تمام اصول اولیه که دانستنشان نیاز است آورده‌ایم:

خیاطی و دوخت لبه‌ها

کسانی که می‌دادند چطور با دست چیزی را بدوزند، در مهارت‌های تعمیر کردن لباس سه امتیاز بیشتر از کسانی که نمی‌دانند چطور این کار را انجام بدهند، دارند! این مهارت از دانستن اینکه چطور یک سوزن را نخ کنید شروع میشود، تا اینکه چطور لبه‌های جدا شده لباس را بدوزید. همه می‌توانند از دانستن اصول پایه‌ای خیاطی سود ببرند. شما با تعمیراتی که به راحتی خودتان می‌توانید انجام دهید، پول قابل توجهی پس انداز می‌کنید!

تعمیر دکمه

دکمه‌ها تقریبا محکوم به افتادن هستند! فروشگاه‌ها دکمه‌ی اضافه را برای شوخی به لباس متصل نمی‌کنند! یک لباس و یا یک کت، گاهی بدون دکمه اصلا خوب بنظر نمی‌رسد. بنابراین حتما این مهارت ضروری را یاد بگیرید. ما یک  راهنمایی ساده  در سه مرحله برایتان آماده کرده‌ایم که هرگاه بخواهید میتوانید به آن مراجعه کنید.

دانش پایه‌ای شستشوی لباس

این مهارت همه جانبه، اعتماد بنفس شستشوی هر لباسی را به شما خواهد داد، البته ممکن است همچنان اشتباهاتی داشته باشید. شستشوی شلوار جین جدیدتان همراه با لباس‌های ظریفتان، ممکن است باعث آسیب‌های جدی به لباس‌ها شود. این تجربه ایست که همه‌ی ما بابت بدست آوردنش تاوان سنگینی دادیم!

اما این دانش پایه‌ای به همینجا ختم نمیشود. شستشو، فقط تنها قرار دادن لباس‌ها در ماشین نیست، شما باید بدانید که چقدر ماده‌ی شوینده استفاده کنید، چه تنظیمی برای حرارت آب بهتر است، و لباس‌ها را با توجه به رنگ و جنسشان چطور دسته بندی کنید. حتی چیزی به سادگی باز کردن دکمه‌های یک پیراهن قبل از شستن، می‌تواند از پاره شدن دکمه‌ها جلوگیری کند. احساس بلند همتی می‌کنید؟ شما حتی میتوانید اتو کردن را حرفه‌ای تر بیاموزید!

منبع: itnessmagazine.ir