با حالت تهوع بارداری چه کنیم؟

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

۳۰

به هنگام بلند شدن آرام برخیزید و بلافاصله بعد از غذاخوردن دراز نکشید چرا که در این حالت زودتر غذایی را که خورده‌اید، بالا می‌آورید.

با حالت تهوع بارداری چه کنیم؟

چه چیزی را در چه زمانی بخورید؟

صبح‌ها سعی کنید صبحانه آبکی نخورید و بعد از خوردن صبحانه 15 دقیقه استراحت کنید. کلوچه، کراکر و نان قندی انتخاب‌های خوبی هستند.

به هنگام بلند شدن آرام برخیزید و بلافاصله بعد از غذاخوردن دراز نکشید چرا که در این حالت زودتر غذایی را که خورده‌اید، بالا می‌آورید.

سعی کنید با حجم کم غذا بخورید و تعداد وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر کنید. به این ترتیب معده‌تان خالی نمی‌ماند و از طرفی آنقدر سنگین نمی‌شود که شما را اذیت کند مثلا هر دو ساعت یکبار غذا بخورید. سعی کنید وعده‌های غذایی را از دست ندهید.

سعی کنید همان چیزی را که دوست دارید بخورید و باز هم سعی کنید وقتی که واقعاً گرسنه شده‌اید بخورید. سعی کنید آشپزی نکنید و از خوردن غذاهای ادویه‌دار، چرب و سرخ شده پرهیز کنید چرا که بوی بیشتر و تندتری دارند.

اگر بوی غذا شما را آزار می‌دهد، پنجره‌ها را باز کنید و هود آشپزخانه را روشن کنید. از اطرافیانتان بخواهید برای شما غذا درست کنند. غذای سرد برای شما بهتر از غذای گرم و داغ است چرا که بوی غذای سرد نیز کمتر شما را آزار می‌دهد.

خوردن لیموترش و زنجبیل البته نه به صورت دائمی بسیار کمک می‌کند و حالت تهوع را نیز تا حدودی رفع می‌کند.

چگونه مایعات کافی و مورد نیاز بدن را تامین کنید؟

- در طول روز کم کم ولی در دفعات بیشتر آب بنوشید.

- بعد و قبل از هر وعده غذایی آب و مایعات بنوشید.

غذاها و خوراکی‌هایی که به کاهش حالت تهوع کمک می‌کنند

- غذاها و نوشیدنی‌های ترش مثل لیموناد

- ساقه کرفس، سیب قاچ شده و آجیل

- پوره سیب زمینی، ژله و عصاره مرغ

- نان و نودل

-آب هندوانه و میوه‌های آب‌دار

- کراکر

منبع: نی نی بان