دوچرخه‌سواری در ارتفاع و تماشای جنگل

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

۴۰

ماشپی لژ (Mashpi Lodge) سازه‌ای ساخته شده از فولاد و شیشه در جنگل‌های بارانی ماشپی (Mashpi) است که به گردشگران امکان مشاهده زیبایی‌های اطراف ناحیه را از پشت پنجره‌های وسیع خود می‌دهد. در فاصله نزدیکی از این لژ، دوچرخه‌ای هوایی قرار دارد که تجربه‌ی بی‌نظیری از دوچرخه‌سواری در ارتفاع و تماشای جنگل را برای گردشگران فراهم می‌کند

دوچرخه‌سواری در ارتفاع و تماشای جنگل

در میان جنگل ابری در ناحیه حفاظت شده‌ی 1300 هکتاری جنگل‌های بارانی ماشپی، حدود سه ساعت در شمال غربی کیتو (Quito) در اکوادور (Ecuador)، یک لژ جدید و پیچیده به نام ماشپی قرار دارد.

ماشپی لژ که با عنوان «پیله لوکس در ابرها» توصیف می‌شود، در ارتفاع 900 متر از سطح دریا قرار گرفته است. ماشپی لژ با جنگل‌های انبوه و آبشارهای میانِ تپه‌های سرسبز، انبوهی از گونه‌های گیاهی شامل سرخس‌ها، گیاهان آناناسی و صدها گونه ثعلب احاطه شده است و از پنجره‌های شیشه‌ای که از سقف تا کف را فرا گرفته‌اند قابل مشاهده است.

ماشپی لژ

این لژ که با جدیدترین شیوه‌های مورد استفاده در ساخت و ساز پایدار بنا شده، به زیبایی با اطراف هماهنگ شده است؛ به طوری که جمعیت شناوری در حدود 500 گونه پرنده، صدها گونه دوزیست و خزنده و حیواناتی مانند میمون، گراز امریکایی ویوزپلنگ امریکایی در آن ساکن هستند.

ماشپی لژ

در نزدیکی این لژ، دوچرخه‌ای هوایی قرار دارد که به گردشگران این امکان را می‌دهد تا در میان جنگل و بر فراز آن، تاج پوشش گیاهی جنگل را کاوش کنند.

دوچرخه هوایی ماشپی لژ

این دوچرخه به کابلی با طول 200 متر آویخته شده که میان دو نقطه در جنگل کشیده شده است و از تنگه‌ی بالای رودخانه‌ای در ارتفاع 60 متری عبور می‌کند.

دوچرخه هوایی ماشپی لژ

دوچرخه‌ی هوایی، دو نفر ظرفیت دارد و یک نفر باید با رکاب زدن، دوچرخه را در طول مسیر حرکت دهد.

دوچرخه هوایی ماشپی لژ

دوچرخه هوایی ماشپی لژ مشابه Sky Cycle، یک ترن هوایی پدالی واقع در پارک تفریحی کوهستانی Washuzan در شهر اوکایامای  ژاپن  است.

دوچرخه هوایی ماشپی لژ

منبع: kojaro.com