انتخاب دکمه مناسب برای سرآستین

۱۴ فروردین ۱۳۹۵

۱۰۲

دکمه‌های سرآستین از متنوع‌ترین نوع دکمه‌های پوشاک هستند. دکمه‌های سرآستین در آغاز ویژه طبقه اشراف و ثروتمندان بود. یکی از مدل‌های اصلی دکمه سرآستین یک دایره خیلی کوچک است که به وسیله یک میله فلزی به دایره تزئینی بزرگتری متصل می‌شود. قسمت پشت بعضی از دکمه‌های سرآستین به شکل لولایی و متحرک است، این مدل از سایر انواع دکمه سرآستین مرسوم‌تر است. انتخاب دکمه سرآستین مناسب چگونه است؟

انتخاب دکمه مناسب برای سرآستین

دکمه‌های سرآستین، دکمه‌های تزئینی هستند که برای تزئین و بستن دو بخش سر آستین پیراهن مردانه (و گاهی اوقات زنانه) استفاده می‌شود. یک طرف دکمه سرآستین به اندازه جا دکمه‌ی سرآستین است و بخش دیگر آن که بزرگتر است، تزئینی است. هر دو بخش با یک زنجیر یا میله به هم متصل هستند. دکمه ‌سرآستین یک وسیله جانبی خیلی کوچک است که بیشتر در مواقع رسمی استفاده می‌شود و تاثیر زیادی در ظاهر کت یا پیراهن مردانه دارد.

نکات کلی در انتخاب دکمه سرآستین:

  • مراحل استفاده از دکمه سرآستین به شرح زیر است.

1- در بیشتر مدل‌های دکمه سرآستین بخش کوچکتر باعث اتصال سرآستین‌های پیراهن به یکدیگر می‌شود.

انتخاب دکمه سرآستین مناسب چگونه است؟

2- قسمت لولایی پشت دکمه سرآستین را بچرخانید تا به صورت خطی مستقیم درآید.

3- سرآستین‌های پیراهنتان را روی هم قرار بدهید. (باید روی سرآستین پیراهن، سوراخ مناسب برای دکمه سرآستین وجود داشته باشد).

4- قسمت مستقیم پشت دکمه را از بین سوراخ سرآستین پیراهن عبور بدهید طوری که از هر دو سوراخ آن عبور کند و قسمت تزئینی و بزرگ آن به سمت بیرون قرار بگیرد؛ یعنی وقتی بازوهای شما در پهلو قرار دارد بخش رنگی و تزئینی دکمه سرآستین باید به سمت بیرون باشد.

انتخاب دکمه سرآستین مناسب چگونه است؟
  • در مورد مدل‌هایی که پشت آن به صورت لولایی و متحرک نیست، فقط کافی است که قسمت کوچکتر دکمه سرآستین را از سوراخ آن رد کنید تا قسمت بزرگ و تزئینی به سمت بیرون باشد، این مدل برای قرار دادن دکمه در یک طرف سرآستین پیراهن است.
  • اگر دوست دارید که هر دو طرف سرآستین پیراهن تان دکمه داشته باشد، می‌توانید دقیقا روش توضیح داده شده را برای طرف دیگر سرآستین هم انجام بدهید.
  • برای اینکه متمایز و شیک باشید، از دکمه‌های سرآستین با سنگ‌ قیمتی مثل عقیق یا زمرد استفاده کنید. البته دکمه‌ سرآستین‌های دست‌ساز بسیار گران قیمت می‌باشند.
  • یادتان باشد هنگامی که از دکمه سرآستین استفاده می‌کنید، از به‌کاربردن دکمه معمولی آستین خودداری کنید.

منبع : چی بپوشم