کاربردهای جالب گوشی موبایل

۰۵ شهریور ۱۳۹۵

۱۴

قصد داریم به بیان 3 نکته جالب درباره گوشی های موبایل بپردازیم که شاید آنها را نمیدانستید!

کاربردهای جالب گوشی موبایل

اقداماتی وجود دارد که می توان در مواقع فوری و ضروری انجام داد و  موبایل  شما می تواند یک نجات دهنده زندگی یا یک ابزار فوری برای نجات باشد.

در زندگی روزمره امروزی که موبایل به وسیله ای جدانشدنی از افراد تبدیل شده، شاید بسیاری از کاربران از برخی امکانات موبایل های خود ددر مواقع دشوار خبر نداشته باشند؛ در زیر به برخی از آن ها اشاره ای خواهیم داشت؛ با ما همراه باشید.

وضعیت فوق العاده

شماره تلفن وضعیت فوق العاده در تمام دنیا 112 است.

در ایران نیز اگر شما حتی در یک مکان خارج از محدوده شبکه موبایل خود قرار داشته باشید، شماره 112 را بگیرید، موبایل در هر شبکه موجود جستجو می کند تا یک تماس وضعیت فوق العاده برای شما برقرار کند (پلیس، اورژانس، آتش نشانی یا...) و جالب اینکه این شماره حتی زمانیکه صفحه کلید قفل است نیز کار می کند.

امتحان کنید حتی با گوشی بدون سیم کارت نیز میتوانید با شماره 112 تماس حاصل نمایید.

آیا تا به حال کلیدهای خود را در ماشین جا گذاشته اید؟

آیا  ماشین  شما یک دستگاه کنترل از راه دور بدون کلید دارد؟ این وسیله می تواند روزی مفید باشد.

یک دلیل خوب برای داشتن یک موبایل: اگر شما کلیدهای خود را در ماشین جاگذاشته باشید، به موبایل یک نفر در منزل از طریق موبایل خودتان تماس بگیرید.

تلفن خود را در حدود فاصله 1 متر از ماشین قرار دهید و از فرد مقابل در منزل بخواهید که کلید کنترل درب بازکن ماشین را فشار دهد، و آنرا نزدیک موبایل خود قرار دهد.

قفل ماشین شما باز خواهد شد. با این کار نیاز نیست کسی کلیدها را شخصاً بیاورد.

فاصله هیچ تاثیری ندارد.

شما می توانید کیلومترها فاصله داشته باشید، اگر شما بتوانید با کسی که ریموت کنترل ماشین شما را دارد ارتباط برقرار کنید، شما می توانید قفل ماشین خود را باز کنید.

چگونه یک موبایل دزدیده شده را غیرفعال کنیم؟

برای چک کردن شماره سریال موبایل خود، کلید های زیر را به ترتیب فشار دهید:

#06#*

یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

این شماره مختص دستگاه شما است.

این شماره را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید. هنگامیکه موبایل شما دزدیده می شود، شما می توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید. سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند، حتی اگر دزدها SIM کارت را عوض کرده باشند.

تلفن شما کاملاً غیرقابل استفاده خواهد شد.

شما ممکن است نتوانید موبایل خود را بازپس گیرید، اما حداقل می دانید کسیکه آنرا دزدیده است دیگر نمی تواند از آن استفاده کند یا آنرا بفروشد.

اگر هر کسی این کار را بکند، دیگر دزدی موبایل هیچ فایده ای نخواهد داشت.

منبع: click.ir