زیتون را فقط با غذای تان بخورید!!

۰۸ مرداد ۱۳۹۵

۲۰

زیتون یکی از چشانی هایی است که در بین ما ایرانیان طرفدارای بسیاری دارد. اگر شما هم از طرفداران زیتون هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما زیتون را همراه غذای تان بخورید تا از فواید ان بهره ببرید.

زیتون را فقط با غذای تان بخورید!!

ناصر رضایی‌پور درباره زیتون اظهار داشت: ماده مؤثره زیتون،   از ترکیبات فنلی است که در زیتون سبز فراوان است ولی با تیره و سیاه‌شدن آن، کم می‌شود و متأسفانه در زیتون کنسروی و شورتقریباً وجود ندارد! به‌گفته وی  این ماده مؤثره که خواص پرشمار زیتون را موجب می‌شود، در روغن زیتون فرابکر (تصفیه‌نشده و بودار) وجود دارد و با تصفیه‌شدن، حذف می‌شود.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد:   زیتون را فقط باید همراه غذا خورد تا ترکیبات فنلی آن، به‌خوبی جذب شوند و آثار مغذی آنها ظاهر شود. زیتون آثار ضددیابتی، ضدسرطانی، ضدمیکروبی، کاهش فشار خون، محافظت از قلب و عروق و فعالیت آنتی‌اکسیدانی  دارد.

رضایی‌پور افزود: زیتون را فقط باید همراه غذا خورد؛ زیتون و سبزی‌خوردن، تنها مواردی هستند که مصرف آنها در کنار غذا، عموماً منعی ندارد.

وی توصیه کرد: از خوردن سالاد، ماست، ترشی‌های زیاد و نوشیدنی‌های مختلف در کنار غذای اصلی پرهیز کنیم و  تا جای ممکن از زیتون، هویج پخته و سبزی خوردن استفاده کنیم، مگر آنکه منع پزشکی خاص یا توصیه ویژه‌ای  داشته باشیم.

منبع: tasnimnews.com