در طراحی منزلتان تغییرات جدید بوجود آورید

۱۱ دی ۱۳۹۴

۹۲

این خانه شماست و نخستین حقی که دارید این است که آن را مطابق سلیقه خودتان بچینید. برای چیدمان هر بخش از خانه، غیر از اعمال سلیقه، باید نکاتی را در نظر بگیرید. نکاتی که به شما کمک خواهد کرد خانه‌ای شادتر و فضایی بهتر برای زندگی داشته باشید.

در طراحی منزلتان تغییرات جدید بوجود آورید

این خانه شماست و نخستین حقی که دارید این است که آن را مطابق سلیقه خودتان بچینید. برای چیدمان هر بخش از خانه، غیر از اعمال سلیقه، باید نکاتی را در نظر بگیرید. نکاتی که به شما کمک خواهد کرد خانه‌ای شادتر و فضایی بهتر برای زندگی داشته باشید. این تیپ‌های کوچک به شما نشان می‌دهد هر چقدر فضای خانه کوچک باشد و تغییر به‌نظر غیرممکن برسد، باز هم می‌توان کارهایی کرد. برای اینکه باور کنید، تصاویر قبل و بعد از تغییر این خانه و نکاتی که برای تغییر درنظر گرفته شده را ببینید.


با راهرو چه کنیم؟

راهرو، معرف خانه شماست. جایی است که هرچند شما وقت زیادی را در آن نمی‌گذرانید اما ابتدای ورود به خانه، نخستین جایی که می‌بینید همین بخش است. پس باید آن را گرم و صمیمی دکور کنید. یک رنگ گرم روی دیوارها می‌تواند ورودی خوبی برای خانه شما بسازد. بهتر است روی زمین یک فرش زبر بگذارید تا مهمانان بتوانند کفش‌های‌شان را روی آن درآوردند و کثیفی کفش‌ها به بقیه خانه راه پیدا نکند. یک نیمکت کوچک می‌تواند به فرزندان شما کمک کند بدون زحمت روی آن بنشینند و کفش‌هایشان را درآورند. یک کمد یا جالباسی یا حتی چند سبد کنار راهرو بگذارید. این گنجه‌های کوچک کمک می‌کند وسایلی که لازم نیست داخل خانه بیاورید را در آن بگذارید تا خانه به هم نریزد. اگر فضای ورودی شما کوچک است، نصب یک آینه می‌تواند فضا را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهد. در عین حال می‌توانید موقع خروج از خانه، ظاهرتان را در آینه چک کنید.


یک آشپزخانه زیبا بچینیم

آشپزخانه‌ای کوچک، تاریک و به‌هم ریخته، اصلا جایی مناسب و آرام‌بخش برای شروع یک روز خوب نیست. مخصوصا اگر در آشپزخانه غذا می‌خورید، باید به آرام‌بخش بودن فضا بیشتر دقت کنید. کابینت‌های تیره‌رنگ که روی آنها پر از وسیله است، فضای شما را کوچک‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد. برای روشن کردن فضا می‌توانید کابینت‌ها را سفید کنید. باز هم برای این‌که نور طبیعی بیشتری به آشپزخانه بیاید، والان‌های پرده را بردارید و فقط بخش زیری آن سر جایش باقی‌ بماند. همانطور که می‌بینید تمام وسایل غیرضروری از روی کابینت‌ها برداشته شده‌اند تا فضای خلوت باعث شود سرعت عمل بیشتری در آشپزخانه داشته باشید. آشپزخانه فضای شلوغی است و شما باید بتوانید به راحتی در آن، کار انجام دهید. شلوغی بیش از حد فضا باعث می‌شود نتوانید وسایل مورد نیازتان را به راحتی پیدا کنید. برای خلوت‌تر کردن فضا می‌توانید از مایکروفر یا فر توکار استفاده کنید.


چگونه اتاق کار را مرتب کنیم؟

شما یک اتاق کوچک برای کار دارید. پس نباید زیاد شلوغش کنید. مشکل این اتاق این است که کلی فضای استفاده نشده دارد و به جای آن، روی میز، درست جایی که باید خلوت باشد پر از شلوغی و درهم ریختگی است. درحالی‌که دیوارها خالی است، زیر میز پر از جعبه و سبدهایی است که جای آنها واقعا زیر میز نیست. برای درست کردن دکوراسیون این اتاق و تبدیل آن به جایی مناسب برای کار، اول از همه به یک قفسه بزرگ نیاز دارید تا بتوانید از فضای خالی روی دیوارها استفاده کنید. اگر روی میزتان پر از کاغذ و یادداشت است می‌توانید یک تخته روی دیوار بالای میز نصب کنید تا بتوانید یادداشت‌های‌تان را به دیواربزنید. سبدها را از زیر پا جمع کنید و آنها را روی طبقات بگذارید. با این روش، دسترسی به آنها راحت‌تر خواهد شد. می‌توانید چیزهایی که از آنها کمتر استفاده می‌کنید را در سبدهای بالاتر بگذارید.


رازهایی برای اتاق بچه

بدون شک این بخش، شلوغ‌ترین و به‌هم‌ریخته‌ترین قسمت خانه شماست. این اتاق درست نمونه یک اتاق بازی بچه‌ها در غروب یک روز معمولی است. همه چیز کف اتاق پخش شده و نقاشی‌ها بی‌نظم به دیوار نصب شده‌اند. راحت‌ترین کار برای مرتب کردن چنین اتاقی داشتن کمدهای زیاد است. یک کمد پر از قفسه که بتوانید در آن برای هر گروه اسباب‌بازی یا وسیله نقاشی جایی درنظر بگیرید. برای آویزان کردن نقاشی‌ها و آثار هنری فرزندتان می‌توانید یک بند به دیوار بزنید و نقاشی‌ها را با گیره کاغذ به بند آویزان کنید. با این روش، نقاشی‌ها روی دیوار منظم خواهند شد. در این اتاق 3 جای متفاوت برای بازی، نقاشی و کتاب‌خواندن در نظر گرفته شده. با این روش هیچ‌وقت همه اتاق با هم به هم نمی‌ریزد. می‌توانید کتاب‌های فرزندتان را کنار مبل قرار دهید، وسایل نقاشی را کنار هم بگذارید و وسط اتاق جایی خالی برای بازی کودک درنظر بگیرید. اگر کودک شما شلوغ است، رنگ آبی می‌تواند به آرامش او کمک کند.


دکور حمام را عوض کنیم

در این حمام کوچک، دیوارهای زرد، کاشی‌های آبی، سرویس بهداشتی سفید و پرده حمام رنگارنگ، ترکیب شلوغ و نامتناسبی ایجاد کرده. یک آینه تخت و بزرگ که درست روبه‌روی در نصب شده، بیشتر به فضا آسیب می‌رساند تا خوب به‌نظر برسد. مشکل دیگر این است که هیچ قفسه‌ای برای گذاشتن قوطی‌های شامپو، خمیر دندان و وسایل بهداشتی دیگر وجود ندارد. برای بهتر کردن این فضا اول از همه، دیوارها سفید شده‌اند و حوله‌های سفید جایگزین زردها شده‌اند. طرح آبی و سفید پرده هم با دیوارها و کاشی‌ها همخوانی دارد و باعث بزرگتر نشان دادن فضا می‌شود. به جای آن آینه بزرگ می‌توانید یک قفسه به دیوار نصب کنید. می‌توانید از این قفسه هم به‌عنوان جعبه کمک‌های اولیه استفاده کنید و هم وسایل بهداشتی دیگر را در آن بگذارید. به در این قفسه هم می‌توانید یک آینه کوچک نصب کنید. بالای آینه یک چراغ نصب کنید. یادتان باشد، عوض کردن شیرآلات به بهبود شکل فضا کمک می‌کند.


انبار را منظم کنیم

اگر اتاق اضافه‌ای در خانه دارید که تبدیل شده به انباری، می‌توانید با چند توصیه ساده کاربرد آن را بیشتر کنید. مثلا هم انباری برای نگه‌داشتن وسایل اضافه باشد و هم اتاقی برای کار، بازی یا مهمان. با این‌که کشوها و کمد کافی به‌نظر می‌رسد اما این اتاق اصلا وسایل خوبی ندارد و تمام وسایل روی هم تلنبار شده است. رنگی که به دیوار زده شده‌است هم خسته‌کننده و یکنواخت است. رنگ کردن دیوارها به رنگ آبی روشن، حس مرتبی، تمیزی و خنکی به فضا می‌دهد. یک فرش روشن اتاق شما را از حالت انباری درمی‌آورد و آن را شبیه یک اتاق واقعی می‌کند. اگر چند نوع کمد و یک چوب‌لباسی مناسب در انباری داشته باشید می‌توانید هر سری وسیله را در جای مناسب خودش بگذارید تا هم دسترسی به آنها راحت‌تر باشد و هم نظم اتاق بیشتر شود. استفاده از وسایل رنگی در این اتاق آن را به فضایی تبدیل می‌کند که برای هر کاری مناسب است.

منبع : برترین ها