آیا میدانستید روند پیری برای پوست چرب آرام‌تر است؟

۰۷ خرداد ۱۳۹۵

۴۱

آشنایی با پوست چرب

آیا میدانستید روند پیری برای پوست چرب آرام‌تر  است؟

درخشش و طراوت:

اگرچه به طور دائمی در حال شستن پوست چرب خود هستید و از درخشش همیشگی آن به ستوه آمده‌اید. اما خوب است بدانید که این یک موهبت است که به صورت طبیعی در تمام طول روز پوست شما مرطوب و درخشان است و نیازی ندارید برای درخشش آن از کرم‌ها و مرطوب‌کننده های گران قیمت استفاده کنید!

ضد پیری:

به مرور زمان و همراه با نازک شدن لایه‌های درونی پوست، پوست شما درخشش و جذابیت خود را از دست می‌دهد. اما خوب است بدانید که روند پیری برای پوست چرب آرام‌تر و آهسته‌تر از انواع دیگر است و پوست چرب به خاطر رطوبتی که دارد، برای مدت طولانی‌تری جوان و پر طراوت باقی می‌ماند و چین و چروک کمتری می‌خورد. از طرف دیگر، خطوط و چین‌های پوستی، روی پوست چرب دیرتر بروز می‌کنند و کمتر به نظر می‌آیند. به طور کلی باید گفت که پوست چرب جوانی و شادابی بیشتری دارد.

قوی در برابر آب و هوای خشن:

غدد چربی در پوست چرب، ویتامین E (یک آنتی‌اکسیدان طبیعی) ترشح می‌کنند که به عنوان یک محافظ پوستی و اپیدرمی لایه‌های پوست عمل می‌کند. آب و هوای خشن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی هوا و آب و هوای سرد، تاثیر کمتری روی پوست افرادی با پوست چرب دارد. ترشح مداوم چربی از غدد،   لایه‌ای بر چهره فرد ایجاد می‌کند که به او کمک می‌کند تا در آب و هوای خشن نیز آسیب نبیند!

منبع: آتا ایران