آنچه باید در مورد عمل لیفتینگ صورت بدانید!

۱۵ خرداد ۱۳۹۵

۵۳

امروزه روش های بسیاری برای بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت از طریق جراحی و غیرجراحی صورت می گیرد. این روش ها برای درمان پوست صورت هایی است که در اثر افزایش سن دچار شل شدگی و افتادگی شده اند.

آنچه باید در مورد عمل لیفتینگ صورت بدانید!

از میان راه های درمانی، روش های جراحی به علت اثرات بهتر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش های جراحی با عنوان « رایتیدکتومی » شناخته می شوند. جالب است بدانید که روش های جراحی برای بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت بسیار مختلف هستند. بعضی از این روش ها فقط روی پوست صورت انجام می گیرند  و بعضی دیگر علاوه بر پوست، عضلات ریز آن را هم شکل می دهند.

پس این جراحی ها می توانند به صورت سطحی یا عمقی باشند. همچنین روی قسمت های مختلفی از صورت انجام می گیرند مثلا در ناحیه گونه ها، پیشانی و... در این جراحی ها بیمار باید بیهوشی عمومی دریافت کند  و مدت عمل حدود 90 تا 120 دقیقه است.

, [categoriy]

این جراحی ها اصلا ساده نیستند و حتی گاهی مثل جراحی های بزرگ نیاز به کارگذاری لوله هایی برای تخلیه مواد زاید دارند و ممکن است عوارض جراحی های بزرگ مثل  خونریزی، عفونت و غیرقرینگی صورت را به همراه داشته باشند.

عمل لیفتینگ (lifting)، صورت را 5 تا 10 سال جوان تر نشان می دهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 40 تا 60 ساله انجام می شود. در عمل لیفتینگ صورت با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، چروک پوستی کاهش می یابد.

, [categoriy]

معمولا عمل لیفتینگ صورت با سایر اعمال  زیبایی  مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی، لیفتینگ  ابرو  و لیفتینگ پیشانی به طور همزمان انجام می شود. سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل لیفتینگ موثرند.

در عمل لیفتینگ صورت، از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام بخش استفاده می شود. مدت زمان عمل لیفتینگ صورت، در حدود سه ساعت است. اکثر برش ها، در داخل خط مو قرار می گیرد. از طریق برش جراحی، قسمت های اضافی و چروکیده پوست  را از محل رویش سست می کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می کشند.

  برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می رود. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود.

منبع: ایران ناز