نحوه پاک کردن لکه روغن از روی لباس!

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

۵۸

نحوه پاک کردن لکه روغن از روی لباس. لکه روغن از آن دسته لکه هایی است که پاک کردنش بسیار دشوار است. در این مطلب ما دو روش بسیار ساده و کاربردی را برای پاک کردن کامل لکه روغن از لباس را برایتان شرح میدهیم.

نحوه پاک کردن لکه روغن از روی لباس!

روغن و کره جزو لکه هایی هستند که دوست دارند روی پارچه باقی بمانند. اما این به معنی پاک نشدن آن ها و این که مجبور شوید لباس خود را دور بیندازید، نیست. روغن به بعضی شوینده ها از جمله مایع ظرفشویی پاسخ مثبت می دهد. مایع ظرفشویی را با یک اسفنج یا پارچه روی لکه بمالید سپس آبکشی نمایید. در مورد پارچه های ضخیم می توانید از برس نرم مثلا مسواک کهنه استفاده کنید. در صورتی که لکه به این ترتیب کاملا برطرف نشود، از محلول الکل استفاده کنید. پاک کننده ای که ماده اصلی آن الکل است. حتی می توانید از مواد ضدعفونی کننده دست (که بیش تر آن الکل است) یا خود الکل سفید استفاده کنید و آن را روی پارچه بمالید.

لباس لک شده را روی یک سطح صاف پهن کنید.

  لکه را داخل آب سرد بگذارید و 2 قاشق غذاخوری  سرکه  سفید و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. مدت زمان خیس خوردن مهم است. پس

لکه روغن جزو لکه های پرزحمتی است که خیلی دیر پاک می شود. در صورتی که بخواهید پارکینگ یا حیاط شما مانند روز اول کاملا تمیز و سفید شود، مراحل مختلفی باید روی آن انجام دهید.

چند قطره مایع ظرفشویی روی لکه روغن ایجاد شده بریزید.   برای اینکه مایع ظرفشویی کاملا" در پارچه نفوذ کند از مسواک استفاده کنید. برای تمیز کردن لکه چربی، حدود 5 تا 10 دقیقه با مسواک روی لکه را تمیز کنید و بعد لباستان را برای شستن آماده کنید.   ماشین لباسشویی خود را روشن کنید و آن را طوری تنظیم کنید که برای شستن لباس از آب گرم استفاده کند. به اندازه کافی پودر و مایع شستشوی لباس  در آن بریزید.   حالا لباستان را در داخل ماشین بیندازید تا مطابق معمول شسته شود.   بعد از شستشو و خشک شدن لباس، اثری از لکه چربی باقی نخواهد ماند.

منبع: آکا ایران