راهکارهایی برای براق کردن ظرف ها وجواهرات نقره

۲۱ شهریور ۱۳۹۵

۸

وقتی ظرف ها و جواهرات نقره منزل تان درخشش و زیبایی خود را از دست می دهد، با این راهکارهای ارائه شده می توانید آن ها را همانند روز اول برق بیندازید و به این صورت نقره های زیبا را با استفاده از این مواد براق کنید.

راهکارهایی برای براق کردن ظرف ها وجواهرات نقره

استفاده از آب لیموترش و شیر خشک

ابتدا یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با نصف فنجان آب و نصف فنجان شیر خشک مخلوط کنید و  نقره  را به مدت یک شب در این محلول قراردهید تا همانند روز اول براق و نو شود.

استفاده از پودر ماشین لباسشویی

یک کاسه را با ورق آلومینیومی بپوشانید و درون آن آب داغ بریزید. سپس یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی در آب حل کنید و  نقره  را برای یک دقیقه در آب قرار دهید و سریعا شسته و خشک کنید.

استفاده از ورق آلومینیومی

باید یک تکه ورق آلومینیوم را با یک لیتر آب و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بجوشانید و نقره را به مدت 10 ثانیه در آن بگذارید و سریع بیرون بیاورید. اگر با این کار باز هم نقره مات است، با یک چهارم فنجان جوش شیرین و دو قاشق آب خمیری درست کنید و با اسفنج روی  نقره  بکشید، سپس آن را بشویید و خشک کنید.

استفاده از شیشه پاک کن

روی پارچه یا مسواک شیشه پاک کن بپاشید و  نقره  را تمیز کنید. با  این کار نقره همانند روز اول براق و شفاف می شود.

استفاده از خمیردندان

کمی خمیردندان روی پارچه بزنید و روی بخش های مات نقره بمالید. این بخش ها را تمیز و خشک کنید تا درخشندگی آن را با چشمان تان ببینید.

استفاده از ژل ضدعفونی کننده دست

ژل ضدعفونی کننده دست به خوبی سطح نقره را جلا می دهد. کافی است چند قطره از ژل روی پارچه ی نرمی بریزید و سطح تیره و سیاه شده نقره را تمیز کنید.

استفاده از سرکه

نصف فنجان سرکه سفید و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را مخلوط کنید و به مدت 2-3 ساعت روی سطح نقره بمالید تا جواهرات و ظرف های نقره تان جلوه و درخشندگی زیبایی پیدا کند. بعد از آن ظرف را با آب سرد بشویید و خوب خشک کنید.

استفاده از گچ

در قفسه ای که جواهرات و ظرف های نقره ای را می گذارید، چند قلم گچ قرار دهید. گچ ها رطوبت را می گیرد و از تیره شدن نقره جلوگیری می کند.

استفاده از شیشه پاک کن

روی پارچه یا مسواک شیشه پاک کن بریزید و نقره را تمیز کنید. با این کار نقره همانند روز اول براق و روشن می شود.

استفاده از نرم کننده مو

کمی نرم کننده مو روی نقره بمالید و اجازه دهید خشک شود. با این کار از سیاه شدن نقره جلوگیری می کنید.

استفاده از نشاسته ذرت

نشاسته ذرت و آب را ترکیب کنید و روی سطح نقره بمالید تا درخشش را به آن برگردانید. بهتر است خمیر را با پارچه ای مرطوب روی نقره بمالید تا خشک شود و سپس با حوله ی زبر تمیز کنید.

استفاده از سس گوجه فرنگی

کمی سس گوجه فرنگی روی پارچه بزنید و روی قسمت های سیاه شده نقره بمالید. اگر با این کار قسمت های سیاه نقره از بین نرفت، بخش های سیاه را به مدت یک ربع با سس بپوشانید و با پارچه نرم تمیز کرده، بشویید و خشک کنید.

منبع: بیست ستون