آموزش فعال کردن تأییدیه‌ی دانلود فایل در مرورگر Edge

۰۵ مرداد ۱۳۹۵

۲۱

در مرورگر Edge هنگامی که قصد دانلود و ذخیره‌ی یک فایل را دارید، پس از کلیک بر روی لینک دانلود، دریافت فایل بلافاصله آغاز می‌شود. شاید مایل باشید که پیش از این کار از شما در این خصوص سوال شود و پس از تأیید، دانلود آغاز گردد.

آموزش فعال کردن تأییدیه‌ی دانلود فایل در مرورگر Edge

این کار از طریق ایجاد تغییر در ویرایش‌گر رجیستری ویندوز امکان‌پذیر است. هم‌اکنون به معرفی نحوه‌ی انجام این کار خواهیم پرداخت.

تصویر 1

برای انجام این کار ابتدا در منوی Start ویندوز عبارت  regedit  را تایپ کرده و Enter بزنید.

تصویر 2

سپس   به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\Download

اگر پس از ورود به شاخه‌ی MicrosoftEdge، اثری از Download نبود، بر روی  MicrosoftEdge  راست‌کلیک کرده و از منوی New بر روی Key کلیک کنید. نام این کلید جدید را Download قرار دهید.

اکنون بر روی فضای خالی از محدوده‌ی سمت راست صفحه راست‌کلیک کنید و از منوی New بر روی String Value کلیک کنید. نام این مقدار جدید راEnableSavePrompt  قرار دهید.

حال بر روی  EnableSavePrompt  دوبارکلیک کنید. در پنجره‌ی بازشده در قسمت Value data، عدد 1 را وارد نموده و روی OK کلیک کنید. تغییر بلافاصله اعمال خواهد شد.

تصویر 3

اکنون اگر بر روی لینک دانلود فایل کلیک کنید با پنجره‌ی تأییدیه روبه‌رو خواهید شد و با کلیک بر روی دکمه‌ی Save دانلود فایل آغاز می‌شود.

تصویر 4

منبع: tarfandestan.com