آیا ایمیل کاربران ایرانی یاهو هک شده است؟

۱۲ مهر ۱۳۹۵

۱۰

در پی هک حساب کاربری پست الکترونیک بالغ بر 500 میلیون کاربر یاهو، پلیس فتا اعلام کرد که کاربران ایرانی در این زمینه با مشکلی مواجه نشدند.

آیا ایمیل کاربران ایرانی یاهو هک شده است؟

هفته گذشته اخباری مبنی بر سرقت و افشای اطلاعات حساب 500 میلیون کاربر یاهو منتشر شد که تحلیل های متعددی را حول نقص امنیتی که در کمپانی یاهو بوجود آمده است در پی داشت. بسیاری از منابع معتبر رسانه ای و امنیتی، این نقص امنیتی را که منجر به سرقت حساب کاربری بیش از 500 میلیون کاربر پست الکترونیکی (ایمیل) یاهو شد بزرگترین سرقت اینترنتی نامیدند.

در همین حال روز گذشته یکی از مقامات ارشد سابق یاهو به افشاگری دقیق تری از هک شدن دیتابیس این شرکت پرداخت و اعلام کرد تعداد آن دسته از کاربران یاهو که اطلاعات آنها هک شده، بسیار بیشتر از 500 میلیون نفر و نزدیک به یک میلیارد نفر می شود.

در این باره سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس امینت فضای تبادل اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: در ایران مشکلی از این بابت نداشتیم.

وی ادامه داد: کاربران ایرانی می توانند درصورت بروز هرگونه مشکلی از این بابت به صورت آنلاین با مرکز فوریت های پلیس فتا تماس بگیرند. اما در این زمینه تاکنون گزارشی نداشته ایم.

هادیان فر، با اشاره به بروز جرایم در فضای مجازی، اظهار داشت: طی 6 ماهه اول امسال، 42 و نیم درصد جرائم در فضای مجازی در شبکه اجتماعی تلگرام اتفاق افتاده است.

منبع: مهر