آشنایی با علت های دل درد

۰۷ خرداد ۱۳۹۵

۴۹

باید توجه کنید که اگر دل درد به صورتی غیر عادی و همیشگی باشد، می‌تواند نگران کننده باشد.

آشنایی با علت های دل درد

باید توجه کنید که اگر دل درد به صورتی غیر عادی و همیشگی باشد، می‌تواند نگران کننده باشد.

درد معده شدید، بعد از خوردن یک وعده غذایی چرب:

اگر بعد از خوردن غذای چرب، دل درد شما شدیدتر می‌شود، ممکن است این دل درد علامت بیماری کیسه صفرا باشد. زنان نسبت به بیماری‌های کیسه صفرا مستعد تر هستند و این علامت دل درد را باید جدی بگیرند. قابل ذکر است که زنانی که در دهه 40 سالگی، دچار اضافه وزن هستند نیز مستعد به این نوع دل درد هستند.

دل درد این افراد پس از خوردن غذاهای چرب، بسیار شدید می‌شود و بین 60-30 دقیقه طول می‌کشد، ممکن است بعد از این مدت از بین برود، اما در برخی افراد نیز این دل درد مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.

درد و اسپاسم شکمی همراه با اسهال یا یبوست:

دل دردهای کرامپی (دل درد همراه با اسپاسم) همراه با نفخ و اسهال یا یبوست می‌تواند نشانه ‌ای از سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) باشد. این دل درد بسیار رایج می‌باشد و 15 درصد از زنان جوان ایالات متحده تحت تأثیر قرار داده است، اگر چه این دل درد می‌تواند در هر سنی نیز رخ دهد. علائم IBS معمولاً می‌تواند با مدیریت رژیم غذایی، شیوه زندگی و استرس کنترل شود.

درد بالای شکم و زیر دنده ‌های قفسه سینه:

اگر دقیقاً بالای شکم و زیر دنده‌های قفسه سینه ‌تان احساس درد دارید، این دل درد ممکن است مربوط به مشکل قلبی باشد. به خصوص اگر این دل درد به همراه علائمی مانند تنگی نفس، سوزش و سوء هاضمه باشد، نگران کننده است. توجه کنید که خطر بیماری قلبی در افراد دیابتی و یا با فشارخون بالا بیشتر است و در چنین مواقعی اگر دچار سوء هاضمه شدید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

منبع: آتا ایران