رنگ سبز در دکوراسیون و تعادلی مناسب از کلاس و زیبایی

۲۹ شهریور ۱۳۹۵

۱۱

هنگامی که قصد انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی را دارید، احتمالا شما هم مانند افراد بسیاری تمایل زیادی به رنگ های روشن و خنثی نشان می دهید.

رنگ سبز در دکوراسیون و تعادلی مناسب از کلاس و زیبایی

  به همین خاطر پالتی مانند رنگ سبز در اتاق نشیمن کمتر در خانه ها دیده می شود. بسیاری از خانه های مدرن به سادگی از رنگ های سفید، خاکستری یا حتی کرم کم رنگ استفاده می کنند و سپس رنگ های جذاب و برجسته تر را توسط لوازم دکوری و مبلمان خانه به  دکوراسیون  اضافه می کنند. اما برای آنهایی که دوست دارند احساس متفاوت بودن داشته باشند، سبز یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود زیرا این رنگ تعادلی مناسب از کلاس و زیبایی در خود دارد.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

به جای اینکه از رنگ سبز فقط بصورت جزئی در  دکوراسیون  استفاده کنید می توانید با رنگ کردن قسمت زیادی از اتاق، حسی از تازگی و بودن در طبیعت را برای همیشه در وجود خود احساس کنید بخصوص در این زمان که کم کم به فصل زیبای پاییز نزدیک می شویم.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

نشیمن به رنگ سبز می تواند شکل های بسیار متفاوتی به خود بگیرد زیرا تناژهای بسیار متنوعی و البته زیبایی از رنگ سبز وجود دارند که هر کدام حالتی کاملا متفاوت در  دکوراسیون خانه  بوجود می آورند.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

تنها موردی که در این زمینه باید رعایت کنید  انتخاب سایه مناسب  از رنگ سبز است. همانطور که در شکل های زیر مشخص است، اگر می خواهید فضایی دنج و گرم بوجود بیاورید بهتر است از سایه های روشن به صورت گسترده در اتاق نشیمن استفاده کنید در صورتی که سایه های تیره تر رنگ سبز مانند سبز زمردی، غنا و شکوه بیشتری به دکوراسیون اتاق نشیمن می دهند. در هر حال، فارغ از اینکه چه سایه ای انتخاب می کنید، سبز تازگی و نشاط را با خود به دکوراسیون اتاق نشیمن منزلتان می آورد.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

اگر آشپزخانه منزلتان مستقیما به پذیرایی متصل می شود، در این صورت سبز یک گزینه عالی برای انتخاب بعنوان تم اصلی نشیمن است زیرا سبز بخوبی فضای این دو اتاق مهم در خانه را از هم جدا می کند. در چنین شرایطی بهتر است برای آشپزخانه از تن های خنثی مانند سفید یا خاکستری استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی خانه خیلی یکنواخت و زننده بنظر نرسد.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

استفاده ترکیبی از رنگ سبز در کنار رنگ خنثی، علاوه بر اینکه تعادل را در محیط برقرار می کند، خود اتاق نشیمن را با ظاهر زیباتر و لطیف تری بنمایش می گذارد.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

البته راه دیگری هم برای استفاده از رنگ سبز در پذیرایی  پیش رو دارید که اندکی محافظه کارانه تر است. می توانید رنگ دیوارهای نشیمن را به رنگ سبز خیلی روشن انتخاب کرده یا اگر سفید هستند آنها را به حال خود رها کنید سپس مبلمان راحتی و لوازم دکوری خود را به رنگ سبز انتخاب کنید. صندلی ها، لامپ ها، فرش، قالی، آویزها و حتی کوسن و بالشتک های مبل راحتی نیز گزینه های بسیار مناسبی برای انتخاب به رنگ سبز هستند. با این کار اتاق نشیمن منزلتان همیشه شیک و مطابق با مد روز بنظر خواهد آمد.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

همانطور که در ابتدا اشاره شد، رنگ سبز تناژهای بسیار متفاوتی دارد. یکی از این تناژها که در زمره محبوبترین ها نیز قرار می گیرد رنگ سبز لیمویی است. سبز لیمویی رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم است زیرا هم آرامش خاصی دارد و هم شاد و طبیعی جلوه می کند، همین عامل شاد و در عین حال سنگین بودن رنگ سبز لیمویی است که آنرا برای دکوراسیون داخلی بسیار مناسب می کند. بعداز اینکه نشیمن خود را به این رنگ درآوردید، سعی کنید حتما بروی مبلمان مناسب با طراحی ساده تمرکز کنید تا جلوه مدرن دکوراسیون بهتر و تاثیرگذارتر نشان داده شود.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

خوبی رنگ سبز این است که با رنگ های بسیار متعددی هماهنگ می شود بنابراین حتما لازم نیست رنگ سبز را فقط به صورت تک و تنها یا در ترکیب با رنگ های خنثی مانند سفید و قهوه ای در  دکوراسیون  استفاده کنید، ترکیب سبز با رنگ هایی مانند نارنجی، کرم، بژ، قهوه ای و زرد نیز ظاهر بسیار زیبایی در دکوراسیون ایجاد می کند. این رنگ ها را همانطور که گفتم، می توانید به وسیله کوسن ها، پرده ها، دیوار تاکیدی، قالی یا هر وسیله دکوری دیگر، وارد اتاق نشیمن سبز رنگتان کرده تا به سادگی هر چه تمام تر دکوراسیونی بانشاط و پرانرژی داشته باشید.

جادوی رنگ سبز را در دکوراسیون پذیرایی

منبع: اتاق