انتخاب شلوار جین مناسب

۰۲ دی ۱۳۹۴

۴۳

از پرطرفدارترین لباس های زنانه و دخترانه که با توجه به تنوع بالای طرح، برش و رنگ آن ها سلیقه های مختلف را به خود جلب می کند، شلوار جین است. بنابراین با توجه به تنوع بالای آن در برش و طرح نسبت به شلوارهای مردانه، می بایست نکات ریزتری در مورد انتخاب شان رعایت کرد که کارشناسان ما به آن اشاره خواهند نمود.

انتخاب شلوار جین مناسب

شلوارهای زنانه از نظر فاق، نوع خاص برش در قسمت ران با شلوارهای مردانه تفاوت اساسی دارند. اما آنچه مهم است توجه به نکات اساسی جهت انتخاب بهترین شلوار در خانم ها ست تا شیک تر و زیباتر از همیشه در بین اطرافیان خود جلوه گر شوند.

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به انواع مدل

1- شلوار جین راسته

نوعی شلوار جین که سایز آن از بالا تا پایین یک اندازه است. جین راسته روی محل طبیعی کمر نگه داشته می شود و از بالا تا پایین خیلی گشاد نیست. در این مدل، پاچه شلوار هم گشاد نمی شود. این نوع شلوار کلاسیک است و پوشیدن آن هر در زمان مناسب است. به شرطی که مطمئن شوید فرم اندامتان با این نوع شلوار تناسب داشته باشد.

2- شلوار جین فلز کات

این نوع شلوار تقریبا مشابه شلوار بوت کات بوده اما کمی تنگ تر است. از زانو به پایین گشاد می شود و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع جین را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه داشته و نباید چندان تنگ و چسبان باشد. بعضی ها می گویند این نوع شلوار هیچ وقت از مد نمی افتد و در هر موقعیت و زمانی می توان از آن استفاده کرد.

3- شلوار جین بوت کات

شلوار بوت کات تقریبا مشابه فلر کات اما در قسمت مچ پا تنگ تر است. این نوع شلوار در قسمت زانو مخروطی و در قسمت ران ها تنگ و چسبان بوده و از زانو به پایین کمی گشادتر می شود.

4- شلوار جین دمپا گشاد

این نوع شلوار از زانو به پایین بسیار گشاد و در قسمت ران ها چسبان است. این مدل در سال 1971 و 1972 بسیار مد بود و خانم ها و آقایان هر دو این مدل را می پوشیدند. شلوارهای پاچه گشاد در گذشته توسط دریانوردان پوشیده می شد. پاچه های گشادی این شلوارها باعث می شد که دریانوردان بتوانند به راحتی چکمه های خود را زیر آن بپوشند.

5- شلوار جین لوله تفنگی (فیت کات)

این نوع جین که از بالا تا پایین تنگ و چسبان است بسیار زیبا و مد روز  می باشد. اما برای پوشیدن آن لازم است که حتما خوش اندام باشید ( برای خانم هایی قد بلندی که ران های کوچکتری دارند زیباتر است) این نوع شلوار با کفش پاشنه بلند یا چکمه های پاشنه بلند بسیار زیباتر خواهد شد.

منبع : چی بپوشم