سامسونگ درباره‌ خبر فراخوان جمع‌آوری مجدد نوت 7 اظهارنظر کرد

۱۸ مهر ۱۳۹۵

۸

سامسونگ مشغول کلنجار رفتن با یک کابوس رسانه‌ای دیگر است. رسانه‌های این روزها از منفجر شدن مدل سالم نوت 7 خبر می‌دهند و شایعات از احتمال فراخوان مجدد سامسونگ این‌بار برای نسخه‌های به‌اصطلاح سالم گلکسی نوت 7 می‌گویند. اولین خبر مربوط به منفجر شدن این گوشی در هواپیما بود و بعدتر یک مورد دیگر هم در تایوان گزارش شد.

سامسونگ درباره‌ خبر فراخوان جمع‌آوری مجدد نوت 7 اظهارنظر کرد

سامسونگ: باید مطمئن شویم که گزارش‌های اخیر درباره مدل جدید نوت 7 بوده است.

در این شرایط غیرقابل اعتماد، در آمریکا تامین‌کننده‌های محلی این اجازه را به مشتریان نگران می‌دهند که گوشی‌شان را با هر مدل گوشی دیگری که دوست دارند عوض کنند. این درحالی‌ست که ظاهرا اپراتور آمریکایی AT& T تصمیم دارد به‌طور کلی فروش گلکسی نوت 7 را متوقف کند. سامسونگ در این میان تقریبا سکوت رسانه‌ای پیشه کرده و فعلا اطلاعیه یا فراخوان خاصی منتشر نمی‌کند اما در واکنش به انفجار به انفجار اخیر گوشی در هواپیما نوشته‌ی کوتاهی منتشر کرد مبنی بر این‌که تا وقتی با جزییات دقیق متوجه جریان انفجار نشوند و به‌خصوص تا وقتی که کاملا اطمینان پیدا نکنند که نوت 7 منفجرشده حتما از سری جدید بوده است، نمی‌توانند در این زمینه اظهار نظر خاصی کنند. اما این وعده را داده بود که هرچه سریع‌تر به بررسی مساله پرداخته و مشکل را شناسایی کنند. سامسونگ اعلام کرده بود به‌محض دریافت و بررسی دستگاه، اطلاعات را با مشتریان به اشتراک خواهد گذاشت.

حالا که مدت کوتاهی از این ماجراها می‌گذرد، سامسونگ در بیانیه‌ای مجددا تاکید کرده روی تحقیقات در مورد مشکلات اخیر سرمایه‌گذاری خواهد کرد و مصرانه پیگیر کشف علت ماجراست. این شرکت ضمن تشکر از صبر و تحمل مشتریان در سراسر دنیا، از آن‌ها خواسته اگر موردی پیش آمد سریعا گزارش دهند تا مساله پیگیری شود و ضمنا به آن‌ها اطمینان داده درصورتی که کاشف به عمل آمد همراه داشتن گلکسی نوت 7 امنیت افراد را تهدید می‌کند، سریعا اطلاع‌رسانی کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

منبع: دیجی کالا