خوراکی هایی برای بهبود روحیه

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

۲۰

اگر ذهن به کندی واکنش نشان دهد و یا حواس متمرکز نباشد می‌تواند با خوردن تخم‌مرغ این مشکل را برطرف کرد. تخم‌مرغ دارای کلسترول فراوان است.

خوراکی هایی برای بهبود روحیه

تخم‌مرغ؛ نخستین خوراک برگزیده برای از بین بردن کندی واکنش و خواب آلودگی

  تخم‌مرغ دارای مجموعه ویتامین‌های گروه B بوده و برای ارتقای نیروی حافظه مساعد است و باعث تمرکز بهتر حواس می‌شود.

تخم‌مرغ همچنین دارای پروتئین‌های فراوان بوده که برای فعالیت‌های روزانه مورد نیاز است و باعث می‌شود که انسان روز را به خوبی و به راحتی سپری کند. خوردن تخم‌مرغ با نان سبوسدار بهتر است زیرا این نوع نان دارای ویتامین B فراوان بوده و باعث تقویت ذهن می‌شود.

آش جو؛ خوراکی برای از بین بردن اضطراب

خوردن یک کاسه آش جو در شامگاه به خواب مطلوب کمک می‌کند. جو دارای ویتامینB فراوان است که برای تعادل سیستم اعصاب انسان مساعد است و باعث آرامش روحیه می‌شود. آش جو همچنین انرژی تولید می‌کند که این کار آهسته صورت می‌گیرد. از این جهت باعث افزایش یکباره قندخون نخواهد شد.

موز؛ میوه‌ای برای از بین بردن ضعف روحیه

ظاهر انسان اگر مناسب نباشد می‌تواند باعث ناراحتی و افسردگی انسان شود اما نباید فراموش کرد که دلسردی و افسردگی و بی‌ارادگی با فقدان نوعی عنصر در بدن ارتباط دارد. موز دارای نوعی اسیدآمینه است که این حالات را کاهش می‌دهد. از این‌رو جویدن و آهسته بلعیدن یک موز برای بهبود روحیه مناسب است.

اسفناج؛   نخستین خوراک برای کاهش افسردگی

به گفته برخی متخصصان تغذیه، اسفناج سرشار از منیزیم است. منیزیم یک نوع ماده معدنی است که باعث استراحت مغز و بدن انسان می‌شود. محققان در مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی دریافتند، اسفناج مغز را در برابر استرس محافظت کرده و از تحلیل رفتن مغز ناشی از افزایش سن جلوگیری می‌کند.

اسفناج می‌تواند از آسیب‌های مغزی ناشی از سکته جلوگیری کند. اسفناج منبع غنی از ویتامین C و پیش‌ساز ویتامین A است که برای بیماران مبتلا به ناراحتی‌های استخوانی، دیابت و بیماران قلبی کمک‌کننده است.

اسفناج همچنین حاوی مواد ضدالتهابی است، مواد موجود در اسفناج می‌تواند در بهبود مشکلات و ناراحتی‌هائی که التهاب بافت‌ها در آن نقش دارند مثل آسم و آرتروز موثر باشد. همچنین اسفناج به دلیل داشتن منیزیم و ریبوفلاوین از تعداد دفعات بروز حملات و سردردهای میگرنی می‌کاهد. اسفناج همچنین برای کاهش فشارخون مفید است.

منبع: زندگی آنلاین