نکات مهم در نگهداری لباس زیر

۱۳ فروردین ۱۳۹۵

۱۲۷

شما برای اینکه ظاهری مناسب و آراسته داشته باشید همواره به لباس هایتان توجه ویژه ای می کنید. به یاد داشته باشید که لباس زیرتان نیز به همان اندازه دارای اهمیت است. با توجه به اینکه شورت و سوتین در تماس مستقیم با پوست مان است کم توجهی و عدم رعایت نکات بهداشتی منجر به بوجود آمدن بیماری های قارچی خواهد شد. در اینجا 5 نکته مهم و کاربردی در نگهداری لباس زیر را به شما می آموزیم .

نکات مهم در نگهداری لباس زیر

1- ترجیحا لباس زیر (شورت و سوتین) خود را با دست بشویید و از ماشین رختشویی برای شستشوی آن ها استفاده نکنید. چرا که برنامه های مختلف ماشین رختشویی دارای میزان گردش و درجه حرارت متفاوتی از آب بوده و باعث آسیب زدن به الیاف لباس زیر شما خواهد شد.

2- لباس زیری را انتخاب کنید که از الیاف طبیعی و نخی تهیه شده اند چرا که الیاف پلاستیکی باعث ایجاد عفونت های قارچی بر روی پوست بدنتان خواهد شد.

3- حتما بعد از حمام لباس های زیرتان را عوض کنید و شورت و سوتینی را به تن کنید که کاملا خشک شده باشند و از پوشیدن لباس های زیر نمدار و یا خیس جدا خودداری کنید چرا که بسیاری از قارچ ها در محیط های مرطوب بهتر رشد و نمو خواهند نمود.

4- بعد از شستشوی شورت و سوتین خود بهتر است آن را در معرض مستقیم نور خورشید قرار دهید تا میکروب های احتمالی از بین بروند. اگر چنین امکانی ندارید به کمک اتو سعی کنید لباس زیرتان را خشک نمایید.

5- لباس زیر یک کالای مصرفی است، بنابراین بعد از مدتی که احساس کردید شورت و یا سوتین تان کهنه شده و یا دچار لک شده حتما آن را عوض نمایید.

منبع : چی بپوشم