آبا میدانستید مصرف زیاد شکلات باعث آکنه میشود؟

۲۱ خرداد ۱۳۹۵

۶۱

سوالات پیرامون پوست و آکنه از جمله سوالات پر بحث هستند. امروز نمونه ای از پاسخ های دکتر «مارتین اسکر» یکی از پزشکان معروف انگلیسی را به سوالات بیماران آورده ایم.

آبا میدانستید مصرف زیاد شکلات باعث آکنه میشود؟

سوال: آیا مصرف چای و قهوه برای پوست ضرر دارد؟

جواب:   خیر، به پوست ضرر نمی رساند اما مصرف زیاد آن می تواند باعث احساس استرس شود.

قهوه منبع خوب نیاسینامید است که با آکنه مقابله می کند. مصرف روزی یک یا دو فنجان از این نوشیدنی، نیاسینامید موردنیاز روزانه را تامین می کند.

اما اگر چای سبز مصرف کنید آنتی اکسیدان اضافه دریافت می کنید. اگر به آسانی صورت شما قرمز می شود یا دچار روزاسه هستید نوشیدن چای یا قهوه داغ باعث قرمزتر شدن صورت می شود. بنابر این بگذارید نوشیدنی شما کمی سرد شود، بعد بنوشید.

سوال: آیا به دلیل نوع  پوستم باید از خوردن شکلات پرهیز کنم؟

جواب:   اگر پوست شما مستعد به آکنه است، بهتر است به جای شکلات شیرین شکلات تلخ مصرف کنید.

شکلات با میزان بالا ی کاکائوحاوی آنتی اکسیدانی مانند پروسیانیدین است که هر نوع مشکل سلامت را رفع می کند و می تواند آکنه ملتهب را کاهش دهد.

سوال: آیا مصرف زیاد شکر، دسر یا شکلات باعث بروز آکنه می شود؟

جواب: بله هر نوع ماده غذایی که دارای میزان بالای گلایسمی است، می تواند باعث بدتر شدن آکنه شود. سعی کنید خوراکی هایی با گلایسمی پایین جایگزین این موادغذایی کنید.

سوال: آیا مکمل های ویتامین می تواند برای آکنه مفید باشد؟

جواب: برای تقویت پوست  و رفع آکنه مصرف مکمل های امگا 3 را توصیه می کنم. منبع امگا سه ماهی های چرب مانند سالمون است .امگا 3 با التهاب مقابله می کند. نیاسینامید و زینک نیز در رفع آکنه موثر است. میزان متوسط مکمل های ویتامین A حدود 5000 واحد در روز می تواند به رفع  آکنه کمک کند.

منبع: khorasannews.com