گنتینگ هایلند یکی از نقاط های دیدنی مالزی

۲۶ بهمن ۱۳۹۴

۹۱

گنتینگ یا گنتینگ هایلند یکی از نقاط دیدنی مالزی در قسمت شمالی پایتخت این کشور - کوالالامپور- می‌باشد. فاصلهٔ گنتینگ که در بالای کوه با ارتفاع بیش از 1800 متر از سطح دریا واقع شده است تا کوالالامپور 51 کیلومتر است.

گنتینگ هایلند یکی از نقاط های دیدنی مالزی

مجموعه گنتینگ با پنج هتل متفاوت از یک مجموعه با بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل‌های جهان است. در این مجموعه پارک بازی در فضای باز و همچنین پارک بازی در فضای بسته وجود دارد. دو قمارخانه که تنها قمارخانه‌های موجود در مالزی هستند نیز از ویژگیهای دیگر این مجموعه هستند.

تعداد زیادی فروشگاه و رستوران متنوع در این مجموعه وجود دارد که روزانه میهمان هزاران گردشگر از نقاط مختلف دنیا و بویژه آسیای شرقی هستند.

برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ می‌توان از تله کابین مجموعه استفاده کرد که حدود 3٫38 کیلومتر طول دارد و بلندترین و سریع‌ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی قلمداد شده است.

سیرک بزرگ گنتینگ، نمایشگاه دنیای سنگ‌ها و نیزامکاناتی بسیار متنوع دیگر در این مجموعه به جذابیتهای آن می افزاید.

گنتینگ هایلند,گنتینگ هایلند مالزی,نقاط دیدنی مالزی

هتل فرست وورد گنتینگ

در سال 1964 شخصی به نام تن سری لیم گوه تونگ اولین برنامه ریزی برای پیدایش یک مجموعه تفریحی در بلندیهای گنتینگ را انجام داد. وی پیش بینی کرد که با توجه به آب و هوای گرمسیری و استوایی کشور مالزی، وجود یک چنین مجموعه اقامتی تفریحی بتواند بسیار مفید باشد. وی با همکاری عده‌ای دیگر و بعدها با همکاری دولت مالزی و سرمایه‌گذاری تمام اموال شخصی خود در این پروژه توانست در سال 1971 اولین هتل مجموعهٔ گنتینگ را با نام هتل گنتینگ افتتاح کند. این هتل در حال حاضر هتل تم پارک نام دارد.

بعد از آن رشد مجموعه با در نظر گرفتن موضوع عدم نابودی جنگلهای استوایی اطراف تا به امروز ادامه پیدا کرد هتلهای جدیدی یکی پس از دیگری افتتاح شدند.

تا سال 2008 میلادی پنج هتل با نامهای هتل تم پارک, هتل گنتینگ, هتل هایلندز, هتل ریسورت و هتل فرست وورد بهره برداری شده‌اند.

شرکت گنتینگ در مالزی تصمیم به ساخت دومین مجموعه در سنگاپور دارند که پیش بینی می‌شود این مجموعه در سال 2010 در نزدیکی پارک سنتوزا سنگاپور تکمیل شود. سرمایه ذکر شده برای ساخت این مجموعه جدید بیش از 14 میلیارد رینگیت مالزی می‌باشد.[1]

گنتینگ هایلند,گنتینگ هایلند مالزی,نقاط دیدنی مالزی
گنتینگ هایلند,گنتینگ هایلند مالزی,نقاط دیدنی مالزی
گنتینگ هایلند,گنتینگ هایلند مالزی,نقاط دیدنی مالزی

منبع:fa.wikipedia.org