دفاع حامد بهداد از سخنان داریوش مهرجویی

۲۶ تیر ۱۳۹۵

۲۱

حامد بهداد به دفاع تمام قدی از سخنان داریوش مهرجویی درمورد تخلف پزشکان پرداخته است.

دفاع حامد بهداد از سخنان داریوش مهرجویی

اظهارات تند داریوش مهرجویی درمورد قصور پزشکی در روند درمان کارگردان فقید سینمای ایران با واکنش گسترده جامعه پزشکی روبرو شده است.

مهرجویی روز سه‌شنبه در مراسم یادبود عباس کیارستمی با تأثر شدید گفت: آن‌قدر از حادثه‌ای که حاصل سهل‌انگاری، ندانم‌کاری و بی‌مسئولیتی جراحانی است که کیارستمی را کشتند عصبانی‌ام که نمی‌دانم چه بگویم!   وظیفه ما سینماگران، وزارت ارشاد و قوه قضاییه است تا کسانی که این گوهر را کشتند محاکمه کنیم. قاتلین بین ما هستند!

اکنون حامد بهداد که در دو فیلم "نارنجی‌پوش" و "چه خوبه که برگشتی" با مهرجویی همکاری کرده است، از این فیلمساز پیشکسوت سینمای ایران حمایت کرده است.

بهداد حمایت خود را در دو مطلب جداگانه نشان داده است.

او در اینستاگرام خود نوشت: استاد داریوش مهرجویی هر آنچه گفتی درست گفتی. و هیچ کس جز شما در مقیاس این فاجعه اَسفبار سخن نگفت و نشانی نداد.   اطراف مارا یک مشت بزدل ترسو گرفته است.

بهداد روز پنجشنبه هم در واکنش به اعتراض‌های گسترده جامعه پزشکی به سخنان مهرجویی نوشت:

جالب اینجاست که جامعه پزشکی بجای آنکه همراه، و در پی اصلاح خود باشد و از درون به نقد خویش بپردازد، به سبب تعصبات صنفی و حرفه‌ای بیشتر، درصدد توجیه، و تخریب جوامع دیگر برآمده است.   رفتاری مشابه هر دیکتاتور قاتل در هرکجای تاریخ. امروز در این لحظه از تاریخ به سبب نشناختنِ عباس کیارستمی و ندانستنِ ضرورت پاسداری از او بی‌فرهنگ و بی‌سواد قلمداد خواهید شد. امیدی به شما نیست و نبوده و چشم‌به‌راه هیچ رفتار رشد یافته‌ای از شما نیستیم. مگر پس از این درس‌خوانده‌های پاک‌باز و قسم‌خورده در رشته پزشکی پای به عرصه جامعه گذاشته و افکار و رفتار فاسد جامعه پیش از خود را به نقد کشیده، به دور از انقباض نفس و پول‌پرستی، به فکر حقوق و جان و مال مردم ایران باشند. جامعه پزشکی ایران تا ابد بدهکارِ مرگ کیارستمی خواهد بود.

منبع: honaronline.ir