ال‌جی، هواوی و موتورولا تا پایان سال میلادی هیچ ساعت هوشمند جدیدی عرضه نخواهند کرد

۲۵ شهریور ۱۳۹۵

۱۱

اگرچه سامسونگ از Gear S3 و ایسوس از ساعت هوشمند ZenWatch 3 طی روند برگزاری نمایشگاه IFA 2016 رونمایی کرده‌اند، با این حال به نظر نمی‌رسد سایر تولیدکنندگان گجت‌های اندرویدی همچون ال‌جی، هواوی و موتورولا لااقل تا پایان سال جاری میلادی قصد عرضه ساعت هوشمند جدیدی را نداشته باشند.

ال‌جی، هواوی و موتورولا تا پایان سال میلادی هیچ ساعت هوشمند جدیدی عرضه نخواهند کرد

اگر به خاطر داشته باشید شرکت ال‌جی، اوایل ساری جاری از ساعت هوشمند Urbane 2nd Edition LTE رونمایی کرد و علی رغم یک سنت دیرینه، شرکت‌های هواوی و موتورولا که در نیمه دوم هر ساله از ساعت‌های هوشمند جدید خود رونمایی می‌کردند، با این حال به نظر می‌رسد امسال تا پایان سال مدل جدید را به بازار عرضه نخواهند کرد.

در سوی دیگر این شرکت‌ها امسال در نمایشگاه IFA 2016، لااقل در بخش گجت‌های پوشیدنی حضور کمرنگ‌تری داشتند که به نظر می‌رسد نتیجه نبود نوآوری‌های مورد نیاز کاربران باشد.

همچنین آن‌طور که به نظر می‌رسد، سال 2016 را شاید بتوان سال فاصله گرفتن شرکت‌های تولید کننده ساعت‌های هوشمند مبتنی بر اندروید ور و روی آوردن کمپانی‌های ساعت سازی سنتی به این پلتفرم گوگل دانست؛ به طوری که چندی پیش در IFA 2016، شاهد معرفی ساعت‌های هوشمند اندرویدی از سوی شرکت های Fossil و Michael Kors هم بودیم.

البته ناگفته نماند که طی چند وقت اخیر شایعاتی در رابطه با احتمال معرفی دو جفت ساعت هوشمند تحت برند پیکسل در کنار گوشی‌های هوشمندی پیکسلی از سوی گوگل به بیرون درز پیدا کرده است. در هر حال بر اساس شواهد و قرائن موجود، سه شرکت مذکور قصد خروج از بازار ساعت‌های هوشمند را ندارند، با این حال ترجیح می‌دهند تا پایان سال جاری به صورت محتاطانه‌تری به تولید ساعت‌های هوشمند بپردازند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، اپل به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده ساعت هوشمند در جهان شناخته می‌شود و در رده دوم این جدول نیز سامسونگ قرار دارد.

منبع: فارنت