نکاتی مهم برای خرید کیف و کفش خانم‌ها

۲۲ تیر ۱۳۹۵

۲۲

کیفی که شما برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرز موثرتری حتی روی اندام شما و چگونه به نظر رسیدن‌تان تأثیر می‌گذارد. در واقع اندازه کیف باید با اندام‌تان تناسب داشته باشد.

نکاتی مهم برای خرید کیف و کفش خانم‌ها

کیف‌های مناسب

زمان استفاده از کیف نیز اهمیت زیادی دارد مثلا اگر می‌خواهید کیف مناسبی برای مهمانی‌‌های شبانه داشته باشید، باید از کیف‌های شب استفاده کنید. کیف مورد نظرتان باید مطابق با شخصیت و سایر لباس‌ها و وسایل تزئینی‌تان انتخاب شود. افراد مختلف کیف‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند و شما نیز مطابق با شخصیت خودتان، آنرا انتخاب می‌کنید به هنگام انتخاب رنگ کیف باید دو عامل را در نظر بگیرند: اول رنگ پوست دوم رنگ و مدل سایر لباس‌هایتان.

کیفی که شما برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرز موثرتری حتی روی اندام شما و چگونه به نظر رسیدن‌تان تأثیر می‌گذارد. در واقع اندازه کیف باید با اندام‌تان تناسب داشته باشد. مثلا اگر قد خیلی بلندی دارید و در عین حال لاغر اندام و باریک هم هستید، بهتر است که از کیف‌هایی با شکل و فرم گِرد و خمیده استفاده کنید تا به اندام شما کمی شکل و قوس بیشتری دهد. اگر کوتاه قد هستید و اندام برجسته‌ای دارید، بهتر است که از کیف‌های بلند و مستطیل شکل استفاده نمایید.

به‌طور کلی هر چه اندام شما گِردتر است، مدل کیف‌تان شکل و حالتی غیر از گرد بودن داشته باشد به عبارت دیگر شکل مربعی و مستطیلی داشته باشد ولی به هر حال می‌توانید با توجه به ویژگی‌های فردی، مد سال و طرح موردنظرتان نیز کیف خود را انتخاب کنید.

کیف‌های زاویه‌دار و مربعی

کیف‌های زاویه‌دار مربعی و مستطیلی شکل که از جنس چرم و یا پارچه هستند، در مورد این افراد خطای دید ایجاد می‌کند و از گرد به نظر رسیدنشان جلوگیری می‌کند مثلا اگر توجه کرده باشید اندامی که قد نسبتاً کوتاه و هیکل بزرگی دارد با استفاده از کیف‌های مستطیلی بزرگ خیلی بهتر به نظر می‌رسد، البته وقتی که گفته می‌شود خانم‌هایی با قد نسبتاً‌ کوتاه و اندامی گرد به سراغ کیف‌های مربعی و مستطیلی بروند، به این منظور نیست که خانم‌هایی با قد کوتاه و اندام ریزه نیز به همین صورت عمل کنند. وقتی که هم قد فرد کوتاه است و هم اندام بسیار ظریف و باریک دارد. کیف بزرگش با او هیچ تناسبی نخواهد داشت. در واقع این دسته از خانم‌ها باید به سراغ مدل‌های مشابه همان کیف‌ها ولی در ابعاد کوچکتر بروند. اندازه کیف نقش موثری در چگونه به نظر رسیدن خانم‌ها دارد و اگر این خانم‌ها به این نکته توجه نکنند، شبیه کسانی به نظر می‌رسند که قرار است با یک ساک بزرگ به مسافرت بروند. کیف‌های مخصوص شب، بی‌شک از انواع دیگر کیف‌ها کوچکترند ولی باید به اندازه و سایز این کیف‌ها که معمولا کوچک هستند، نیز توجه کنید و انواع متناسب با اندام خود را انتخاب نمایید.

حالت قرار گرفتن کیف روی شانه

نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار دهید شکل و حالت قرار گرفتن کیف روی شانه و یا روی دست‌تان است خانم‌های کوتاه قدی که اندامی مثلثی شکل دارند نباید از کیف‌هایشان در حالتی استفاده کنند که به حجم ناحیه دور شکم و دور کمرشان افزوده شود. معمولا کیف‌هایی که روی آرنج دست قرار می‌گیرند و یا با انگشتان دست‌ها نگهداشته می‌شوند برای این دسته از خانم‌ها مناسب‌ترند و بهتر است از کیف‌های رو دوشی استفاده نکنید خانم‌های قد کوتاهی که اندام مستطیلی شکل دارند بهتر است که از کیف‌هایی به شکل ضربدری (یک طرفه کج) استفاده نکنند. به هر حال مهم‌ترین نکته در این زمینه این است که اگر می‌خواهید بخشی از اندام‌تان به صورت اغراق شده‌ای بزرگ به نظر نرسد و بیشتر از سایر بخش‌های اندام‌تان جلب توجه نکند، سعی کنید تجمع پوشش و سایر وسایل خود را در آن بخش کمتر کنید.

بله، کاملا درست است که انتخاب یک کیف مناسب باعث می‌شود که شما لاغرتر به نظر برسید و در عین حال اگر برای کیف‌تان انتخاب مناسبی داشته باشید، چاق‌تر هم به نظر می‌رسید.

راهنمای خرید کفش برای خانم‌ها

همیشه دو مورد درباره کفش‌هایی که استفاده می‌کنید مطرح است:

1) اینکه چقدر راحت هستند.

2) چقدر شیک و زیبا هستند.

برای آنکه در کفش‌های‌تان احساس راحتی کنید هیچ‌گاه پاشنه‌های بلندتر از 4 سانتیمتر نخرید و بهتر است پاشنه‌های ‌ضخیم‌تر را هم انتخاب کنید. کفش‌هایی که از مواد طبیعی‌تر مثل چرم طبیعی ساخته شده‌اند، برخلاف مواد مصنوعی به پاها بیشتر اجازه نفس کشیدن می‌دهند. اگر قصد خرید کفش دارید، حتماً جوراب به پا کنید. اگر می‌خواهید کفش‌های مورد نظر را برای مدت زمان طولانی در طول روز به پا داشته باشید، به راحتی کفش بیشتر اهمیت دهید.

اغلب خانم‌ها هنگام پا کردن کفش‌های‌شان احساس ناراحتی زیاد می‌کنند، چرا که آنها سایز واقعی پاهای‌شان را نمی‌دانند و کفش‌های‌‌شان را به درستی انتخاب نمی‌کنند. به هنگام خرید کفش علاوه بر اندازه طول پا باید به اندازه پهنای پنجه‌ها نیز اهمیت داد.

همواره سعی کنید هنگام غروب خورشید برای خرید کفش اقدام نمایید چرا که در طول روز، پاها ورم می‌کنند و کمی حجیم‌تر از آنچه که هستند به نظر می‌رسند. همواره یکی از پاها کمی بزرگ‌تر از پای دیگر است و شما باید کفش خود را مطابق با اندازه پای بزرگ‌تر انتخاب کنید.

وقتی که کفشی را انتخاب می‌کنید حتماً هر دو لنگه آن را به پا کنید، کمی راه بروید و راحتی آن را از هر لحاظ بررسی کنید و نهایتاً اقدام به خرید آن کنید.

کفش مخصوص خانم‌های مسن و میانسال

یک کفش مطمئن و ایمن همیشه یک کفش زشت و بد فرم نیست ولی انتخاب کفش‌های سالم و کم‌خطر برای افراد مسن و یا حتی میانسال ضروری است. به طور کلی بافت کفش مناسب این افراد باید از نوعی باشد که مانع از سُر خوردن آنها شود یعنی لیز نباشد. این افراد باید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند پرهیز کنند چرا که باعث کاهش ثبات بدن‌شان می‌شود. پاشنه‌های باریک نیز همین حالت را ایجاد می‌کنند و باعث ایجاد درد در ناحیه مچ پا نیز می‌شوند. انگشتان پاها باید در داخل کفش احساس راحتی کنند. قسمت کفی (تحتانی) کفش نیز نرم باشد بطوری که بتوان آنها را بین انگشتان خم کرد. معمولاً کفش‌های چرم برای افراد با سنین بالاتر مناسب‌تر از انواع کفش‌های دیگر است. برخی از انواع کفش برای حفظ سلامت پاها مفیدتر و مناسب‌تر از انواع دیگر هستند چرا که به سلول‌های پاها اجازه نفس کشیدن می‌دهند. در این میان کفش‌های چرمی و کفش‌هایی که از مواد طبیعی درست می‌شوند، بهترین هستند. استفاده از کفش‌هایی که قسمت جلویی‌شان باریک می‌شود برای مدت زمان طولانی، باعث آسیب‌دیدگی عصب‌های انگشتان پاها که تحت فشار هستند، می‌شود. بهتر است که از کفش‌هایی استفاده کنید که قسمت جلویی‌شان پهن است.

تناسب کفش‌ها با مدل لباسی که به تن می‌کنید

اگر پاهای کشیده و بلند دارید و ران‌های شما باریک هستند، بهتر است از کفش‌های تخت استفاده کنید. در فصل زمستان استفاده از بوت‌های زمستانی بلند برای این افراد راحت است ولی به خاطر داشته باشید که از بوت‌های کوتاه و پهن استفاده نکنید. خانم‌هایی که قد کوتاه و پاهای باریک دارند بهتر است از کفش‌هایی که کمی پاشنه دارند استفاده کنند.

لازم است که هر خانمی یک جفت کفش سیاه با پاشنه نسبتا کوتاه در مجموعه کفش‌های داشته باشد. این کفش‌ها با هر نوع لباسی هماهنگی دارند. این کفش‌ها معمولاً 3 سانتیمتر پاشنه دارند یعنی اصلا آزار دهنده نیستند. کفش‌های پاشنه بلند خود را فقط برای مهمانی‌ها و جشن‌ها بگذارید که ظاهر جذاب‌تری به شما بدهند. کفش‌های بدون پاشنه برای تیپ‌های اسپورت با شلوار جین مناسب هستند.

منبع: زندگی آنلاین