سوءاستفاده از خدمات جدید فیس‌بوک برای خرید و فروش مواد مخدر

۱۳ مهر ۱۳۹۵

۵

فیس بوک چند روزی است خدمات تازه ای موسوم به Marketplace ارائه می‌کند که به علاقمندان امکان می‌دهد با استفاده از امکانات این شبکه اجتماعی به خرید و فروش بپردازند.

سوءاستفاده از خدمات جدید فیس‌بوک برای خرید و فروش مواد مخدر

به گزارش بیزینس اینسایدر، این خدمات که رقیبی برای ای – بی و... محسوب می شود از همان ابتدا مورد سوءاستفاده قرار گرفته و برخی کاربران از آن برای تبادل مواد مخدر، فروش حیوانات خاص و همین طور دسترسی به هرزه نگاری بهره گرفته اند.

اگر چه فیس بوک در سیاست گذاری های خود فروش این گونه اقلام را ممنوع کرده، اما از آن به طور گسترده برای تخلفاتی از این دست استفاده می شود.

از جمله اقلام ممنوع و نامناسبی که در Marketplace فیس بوک فروخته می شود می توان به مار، بچه خارپشت، برخی انواع ماهی ها، انواع مواد مخدر و غیره اشاره کرد. فیس بوک خود هنوز در این زمینه اظهارنظری نداشته است. این شرکت قبلا اعلام کرده بود برخی کارمندانش تلاش می کنند بر این مشکلات نظارت کنند و البته کاربران هم می توانند گزارش های خود را در این زمینه برای فیس بوک ارسال کنند.

فیس بوک از چند ماه قبل استفاده آزمایشی از Marketplace را برای تعداد اندکی از کاربرانش ممکن کرده بود، اما از چند روز قبل همه کاربران 18 سال به بالا در آمریکا، استرالیا و نیوزلند می توانند از آن استفاده کنند.

منبع: فارس