فواید شیر

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

۶۴

دکتر نیستانی متخصص تغذیه گفت: شیر سرشار از املاح و ویتامین های مختلفی است که به خاطر وجود مواد تشکیل دهنده و کلسیم بالای آن نوشیدنی بسیار سالم و مقوی در جهت تقویت و استحکام استخوان های بدن و همچنین دندانهای فرد مصرف کننده است.

فواید شیر

وی بیان کرد: با مصرف  روزانه  و منظم شیر می توان از ابتلا به بیماری هایی همچون  دیابت نوع دوم،   سکته مغزی  و بیماری های قلبی_ عروقی و کلسترول بد  خون  جلوگیری کرد.

این متخصص با بیان اینکه  مزاج  شیر سرد است، افزود: شیر به خاطر املاحش برای از بین بردن  چین و چروک پوست  و جوان ماندن پوست صورت و همچنین  برای لاغری  و  تناسب اندام  بسیار مفید و سودمند است، به طوری که این ماده غذایی را می توان جایگزین وعده شام نمود تا از  چاقی  رها شویم.

نیستانی ادامه داد: مصرف مداوم و با برنامه شیر سبب کشش عضلات، استخوان سازی، مقاومت لثه و  آرام بخش  است و همچنین برای داشتن موهایی با ریشه قوی و ناخن های سالم و غیرشکننده مصرف شیر را باید در سرلوحه کار خود قرار داد. شیر باعث سم کشی میکروب های  روده  بزرگ،   معده  و سیستم گوارشی بدن می شود.

وی در پایان گفت: شیر حاوی ویتامین هایی چون امگا 3 و کلسیم است و به عنوان یک نوشیدنی در وعده صبحانه به تقویتحافظه و انرژی بدن کمک شایانی می کند.

وی در پایان افزود: افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند، بهتر است شیر را ولرم در وعده صبحانه مصرف کنند و از آنجایی که شیر  مزاج  سردی دارد بهتر است آن را ابتدا گرم و سپس میل کرد. همچنین، برای از بین بردن باکتری های موجود در شیر (تب مالت) پزشکان توصیه می کنند آن را به مدت 20 دقیقه بجوشانید.

منبع: akairan.com