چگونه از شر ترک‌های شکم در دوران بارداری خلاص شوید؟ (2)

۰۳ تیر ۱۳۹۵

۲۳

در طول دوران بارداری مصرف روغن نارگیل خود را افزایش دهید. اگر روغن نارگیل را روی سطح پوست خود بمالید احساس ناراحتی و خارش آن برطرف می‌شود، پوست مرطوب می‌ماند و از ترک خوردن آن تا حدود زیادی جلوگیری می‌شود.

چگونه از شر ترک‌های شکم در دوران بارداری خلاص شوید؟ (2)

روغن نارگیل سرشار از اسیدلوریک است. اسید لوریک در شیر مادر نیز وجود دارد که خاصیت ضد ویروسی و ضد قارچی و آنتی‌باکتریال دارد.

در طول دوران بارداری مصرف روغن نارگیل خود را افزایش دهید. این روغن هم برای خودتان و هم برای جنین مفید است و سیستم دفاعی او را تقویت می‌کند.

روغن نارگیل کمک زیادی به کاهش حالت تهوع مربوط به این دوران می‌کند.

اگر روغن نارگیل را روی سطح پوست خود بمالید احساس ناراحتی و خارش آن برطرف می‌شود، پوست مرطوب می‌ماند و از ترک خوردن آن تا حدود زیادی جلوگیری می‌شود.

راه‌های رفع یا کاهش ترک‌های بارداری بعد از وضع حمل

برخی از انواع کرم‌ها که به راحتی قابل تهیه هستند، نیز می‌توانند موثر باشند هرچه ترک‌ها روشن‌تر باشند و تفاوت رنگ‌شان با پوست‌تان بیشتر باشد، دیرتر رفع می‌شوند و فقط کمرنگ‌تر می‌شوند.

چنانچه می‌خواهید این ترک‌ها خیلی زودتر خوب شوند و طی مدت زمان کوتاهی اثرشان از بین برود، می‌توانید از سایر روش‌ها مثل روش‌های زیبایی، لیزر درمانی درم ابریژن و... نیز استفاده کنید.

میکرودرم ابریژن نیز روش دیگری برای این منظور است اما کمی گرانقیمت است و طی درمان ممکن است احساس درد کنید. لیزر درمانی بسیار مناسب است اما هیچکدام از این روش‌ها به طور قطع و یقین این ترک‌ها را رفع نمی‌کنند.

جراحی:   البته بیشتر برای جای زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب پزشکان روش جراحی پلاستیک را برای جای ترک‌های پوستی مناسب نمی‌دانند.

درم ابریژن:   درم ابریژن یعنی برداشتن یک لایه عمیق از پوست برای بازسازی مجدد پوست. درمان آن 10-7 روز طول می‌کشد. 7 تا 14 روز بعد از درم ابریژن می‌توانید تمام فعالیت‌های قبلی خود را از سر بگیرید.

لایه‌برداری شیمیایی:   لایه‌برداری پوست نیز می‌تواند راه حل خوبی باشد.

در لایه‌برداری از مواد شیمیایی مثل سالیسیلیک، لاکتیک، اسید کربولیک و تری‌کلرواستیک استفاده می‌شود که باعث جوانسازی پوست می‌شود، اما این روش نیز همیشه کارساز نیست چرا که به طور عمقی پوست را ترمیم نمی‌کند.

لیزردرمانی:   لیزر درمانی تقریباً بهترین روش برای برطرف کردن این مشکل است. در لیزردرمانی یک بخش از بافت پوست برداشته می‌شود و پوست شروع به جبران آن می‌کند. تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی تقریباً 8-6 بار است.

استفاده از لوسیون و کرم:   از این محصولات برای پیشگیری و درمان استفاده می‌شود.

کرم‌های کورتیزون به راحتی در هر شرایطی قابل استفاده هستند. ولی حتما با تجویز پزشک استفاده شوند.

منبع: زندگی آنلاین