علیرضا شاهین نیا یک مُدل حرفه ای

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

۹۲

زمان زیادی از حرفه ای شدن شغل مدلینگ در ایران نمی گذرد. عمر این حرفه در ایران به 10 سال نمی رسد ولی طرفداران زیادی پیدا کرده و پسران جوان زیادی، شانس خودشان را در این حوزه تجربه کرده اند.

علیرضا شاهین نیا یک مُدل حرفه ای

در اینجا سری به کمد مدل هایی می زنیم که شانس خودشان را در این حوزه امتحان کرده اند. این افراد بی شک تجربه های خوبی برای بازگو کردن به خوانندگان دارند و می توانند در خوش پوشی راهنمای شما باشند. علیرضا شاهین نیا، در چند سال اخیر با بیلبوردهای تبلیغاتی داتک و نوین چرم مهمان دیوارهای شهر بوده است. این صفحات را با او شروع کردیم که بیشتر از سایر افراد با این حوزه آشناست.

مردان مشکی پوش

چرم یکی از انتخاب های همیشگی برای روزهای سرد است. اگر یک کت چرم با کیفیت و خوش دوخت داشته باشید، می توانید چند سال پیاپی ست های شیکی با کت چرم خود بسازید. اگر اضافه وزن  به خصوص در ناحیه شکم ندارید، کت چرم کوتاه و اسلیم انتخاب خوبی است اما اگر چاق هستید، بهتر است سراغ کت های بلندتر بروید. با هر دو مدل می توانید ست های اسپرت شیکی فراهم کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که چرم با کیفیت و تضمین شده، دوام و ماندگاری بالایی دارد، پس مدلی کلاسیک بخرید که چند سال قابل استفاده باشد.

چنین ترکیبی برای مردانی مناسب است که اندام مناسبی دارند. برای مردان چاق، چنین ستی زشت و ناخوشایند خواهد بود. شلوار جین و کتان هر 2 را می توانید با جین ست کنید. دست تان برای انتخاب رنگ هم باز است.

, [categoriy]

آقایان این نکته را می دانند که هنگام پوشیدن کت کوتاه باید حتما در انتخاب کمربند دقت کنند چون در چنین ستی کمربند بیشتر خودش را نشان می دهد. در ست مشکی کمربند هم لزوما باید چرم باشد اما در صورت انتخاب شلوار جین آبی می توان کمربند قهوه ای سوخته هم استفاده کرد. کمربند چرم با سگک شیک از واجبات کمد آقایان است.

انتخاب ساعتی که قاب صفحه آن زرد باشد، به روز بودن شما را نشان می دهد. برای چنین ستی ساعت با بند چرم مناسب است ولی بند ساعت های کربنی هم این روزها زیاد شده است.

این ست دست شما را بازمی گذارد که با  کفش  نیمه اسپرت یا اسپرت بپوشید. برای پاییز و زمستان امسال،   کفش  های  مردانهکه تکه های جیر در آنها کار شده، وارد بازار شده است.

مرد پولساز و پردغدغه

دستمال گردن، انتخاب خوبی برای  درست کردن یک ست نیمه رسمی در روزهای سرد است.   استفاده از دستمال گردن میان آقایان جوان چندان باب نیست ولی شما می توانید، چه در محیط های اداری و چه مهمانی های رسمی با استفاده از دستمال گردن خوش سلیقگی خودتان را نشان دهید.

با استفاده از دستمال گردن شما از تیپ اسپرت خارج می شوید و به جای پیراهن های اسپرت باید سراغ یک پیراهن رسمی بروید  که نمونه بارز آن، پیراهن سفید یقه آهاردار است. چنین پیراهنی برای دستمال گردن مناسب است و از طرف دیگر دست شما را برای ست کردن باز می گذارد.

, [categoriy]

جلیقه جیر، یکی از آن انتخاب هایی است که خوش سلیقگی شما را نشان می دهد. جلیقه مخملی تیپ شما را نیمه اسپرت می کند.   برای چنین ستی شلوار کتان بهترین انتخاب است چون آنقدر اسپرت نیست که بتوانید از شلوار جین استفاد کنید و پوشیدن آن با شلوار پارچه ای رسمی هم از خاص بودن و اسپرت بودن ست کم می کند. انتخاب رنگ سرمه ای هم برای شلوار این ست، انتخاب هوشمندانه ای است. ترکیب قهوه ای، سفید و سرمه ای بسیار شیک است.

اگر چنین ستی را برای روزهای کاری استفاده می کنید، پس به یک کیف چرم هم احتیاج دارید. چرم بودن کیف مهم است چون شیک پوشی و خوش سلیقگی شما را نشان می دهد. اگر دنبال خوش پوشی هستید، بی شک یک کیف چرم برازنده دارید.

ساعت با بند چرم و رنگ معروف به طلای سرخ را تجربه کنید.

شما بپرسید

علیرضا شاهین نیا با سابقه چند ساله ای که در دنیای مادلینگ دارد، اینجاست. همیشه سؤالاتی درباره این حوزه وجود داشته است.

وزن و قد مناسب برای مدل شدن چیست؟

هر برندی، معیارهای خاص خودش را دارد و در کل تناسب بیشتر اهمیت دارد. بعضی برندها سراغ مردانی با اندام درشت تر می روند و بعضی برندها، مدل های لاغراندام را انتخاب می کنند. هدف برند و گروه مخاطب آن، این موضوع را مشخص می کند. تنها نکته داشتن حداقل قد است که برای حضور در نمایش مد 184 سانتی متر است و وزن 75 کیلوگرم.

, [categoriy]

این درست است که مدل ها همیشه باید رژیم های سخت غذایی را رعایت کنند و از خوردن بسیاری از خوراکی ها منع می شوند؟

یک مدل می تواند خوراکی های دلخواه خودش را بخورد و در مقابل ساعات بیشتری ورزش کند تا  کالری  اضافی را بسوزاند وتناسب اندامش به هم نخورد اما اگر وقت لازم برای ورزش نداشته باشد، لزوما باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند، چون حفظ  تناسب اندام  اهمیت زیادی در این حرفه دارد. رژیم غذایی هم باتوجه به فرد و مشخصات بدن او فرق می کند، به همین دلیل باید تحت نظر متخصص باشد.

ست های لباس سلیقه خودتان است یا کسی برای شما انتخاب می کند؟

مدل یعنی چوب لباسی متحرک  که صاحب برند تعیین می کند که چه بپوشد. شاید از یک  مدل لباس  در کمد فردی که آن را به نمایش گذاشته، نباشد اما به خواسته صاحب برند آن را می پوشد. یک مدل باید حداکثر تلاش خودش را بکند که محصول را به بهترین نحو ارائه دهد و هدفش از شرکت در یک نمایش مد یا عکاسی برای یک بیلبورد، معرفی محصول باشد نه خودنمایی.

منبع: bartarinha.ir