واکنش بازیگران به توهین یالثارات

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

۱۱

انجمن بازیگران خانه سینما نسبت به توهین نشریه یالثارات واکنش نشان داده و بیانیه ای منتشر کرده اند.

واکنش بازیگران به توهین یالثارات

انجمن بازیگران خانه سینما در بیانیه ای نسبت به توهین یکی از نشریات به بازیگران سینما و تلویزیون ایران واکنش نشان داد.

در بیانیه‌ انجمن بازیگران خانه سینما آمده است:

« به نام خدا، اخلاق یکی از بنیادی ترین و والاترین دروس و آموزه های عقیدتی و اجتماعی بوده و هست، و پاکیزه گی گفتار از ارکان بسیار مهم اخلاق محسوب می شود.

متاسفانه در روزهای گذشته نشریه یالثارات ،با زیر پا گذاشتن حریم اخلاق و نادیده گرفتن عفت کلام، عبارات ناشایست و زشتی را نسبت به سینماگران و  خانواده ایشان به کار برده که فارغ از توجیه لغوی  آن ،در عرف اجتماعی، یکی از رکیک ترین و زشت ترین فحاشی های رایج در بین فرومایه‌ترین  افراد جامعه محسوب می‌شود.

انتقاد سالم، سازنده و مودبانه حق تمامی ارباب جراید و رسانه های جمعی است، اما بی‌حرمتی، افترا و زشت گویی در هر شکل و با هر بهانه و نیتی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

انجمن بازیگران سینمای ایران پس از چند روز خویشتن‌داری  و با مشاهده عدم برخورد مناسب با این هجمه اخلاقی، حق قانونی و شرعی اعاده حیثیت را برای تمامی هنرمندان و خانواده ایشان محفوظ دانسته و برخورد قاطع مسئولین قضایی و قانونی ذیربط با این بی حرمتی  را  کمترین انتظار هنرمندان می داند.

بیایید امروز که پدیده زشت و منحوس تروریسم در  لباس  دین، خدمتگزاری شیطان می کند و نفرین جهانیان را به جان می خرد، ما همه باهم حافظان شریف کلام مقدس خداوندی باشیم که به حرف و قلم قسم یاد می کند. تا فراموش نکنیم که ادب مرد به ز دولت اوست.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران»

منبع: entekhab.ir