آموزش ساخت گل یوکا

۲۹ بهمن ۱۳۹۴

۵۶

ابتدا برش هایی با فاصله یکسان از سمت بیرون به سمت مرکز دایره ایجاد می کنیم به صورتی که انتهای هر برش حدود 1 سانتیمتر با مرکز دایره فاصله داشته باشد. سپس گوشه های انتهایی را بصورت "هشتی شکل" می بریم.

آموزش ساخت گل یوکا

از مخلوط رنگهای سبز روشن و زرد ترکیبی درست کرده و با اسفنج از مرکز گل بصورت پرتابی به سمت بیرون دایره رنگ را پخش می کنیم. گلبرگها را روی اتو گذاشته و گرم کنید. پس از گرم شدن، دایره را از مرکز به سمت داخل به تعداد متعددی تا کنید و بین کف دو دست قرار داده و به حالت رفت و برگشت، "لویر" دهید. اگر هنوز گلبرگها گرمای خود را از دست نداده اند هر یک از برش ها را بصورت عمودی به سمت داخل، جداگانه تا کنید. این کار باعث می شود تا گلبرگهای کوچک، زیباتر و طبیعی تر به نظر برسند.

برای پرچم های این گل، می توانید از پرچمهای  جارویی  استفاده نمایید. پرچم جارویی را به سیم روکش دار شماره 7 بوسیله نوار گاترین متصل کرده و در وسط دایرۀ برش داده شده فرو می کنیم. پشت گلبرگ اول را چسب گرم زده و گلبرگ دوم را پشت آن قرار داده و همین کار را برای گلبرگ سوم نیز تکرار می کنیم.

برای ساختن  برگها  طبق تصویر از فوم زرد به تعداد دلخواه برش داده و به رنگ پاییزی رنگ می کنیم. اگر در تصویر دقت کرده باشید در رنگ آمیزی برگها از 3 رنگ قرمز، سبز و زرد استفاده شده است که جلای خاصی به گل آرایی آن می دهد. به این صورت که هر یک سوم عرض برگ را به ترتیب رنگ قرمز، زرد و سبز رنگ آمیزی کرده و باید بدانید که گرم کردن برگ بعد از رنگ آمیزی پاییزی به برگها جلای بیشتری می دهد و آن را به طبیعت نزدیک تر می سازد. در این مرحله برگ را بین کف دو دست قرار داده و به حالت لوله کردن "لیور" دهید.

با توجه به رنگ زیبای گل و  ملاحت  آن برای گل آرایی آن از گلهای خشک (استاتیس و گل رنگ) استفاده کرده ام که در عین شادابی نمای پاییزی آن را دو چندان کرده است.

منبع: بیتوته