چگونه می توانید یک کارمند خوش پوش باشید

۱۸ اسفند ۱۳۹۴

۶۶

نگرانی در مورد اینکه سر کار چه لباسی بپوشید که هم تاثیر گذار باشد و هم موجه، به سختی های کار اضافه می کند و اگر تازه کار باشید واقعاً می تواند به موردی استرس زا در شما تبدیل شود، اما چه می توان کرد؟ با استفاده از نکته های پبشنهادی که در ادامه خواهیم گفت می توانید درباره انتخاب لباس کارتان تصمیم بگیرید.

چگونه می توانید یک کارمند خوش پوش باشید

1-    مناسب با کارتان لباس بپوشید

اگر مستقیما با مشتری سر و کار دارید، لازم است شاداب و خوش تیپ به نظر برسید ولی اگر تمام مدت در یک اتاق هستید یا شغلتان تمیز و اتو کشیده نیست می توانید لباس تان را با آزادی بیشتری انتخاب کنید. اگر با بچه ها سر و کار دارید بهتر است ساده تر لباس بپوشید. بچه ها پیچیده نیستند. شما هم پیچیده عمل نکنید.

2-    موها و آرایش ساده داشته باشید

صبح ها بیشتر از 30 دقیقه وقت خود را صرف آماده شدن نکنید. بیش از حد با موها و آرایش صورتتان بازی نکنید. مدل های ساده مو و آرایش ملایم برای کار مناسب تر است.

چگونه کارمند خوش پوشی باشیم؟

3-    لباس تنگ نپوشید

لباس تنگ انتخاب درستی برای لباس کار نیست. کار همیشه همراه با فعالیت است حتی اگر پشت میز نشین باشید، لباس تنگ فعالیت داشتن را مشکل می کند. تمام مدت کار لباس تنگ پوشیدن اصلاً کار راحتی نخواهد بود و همچنین پوشیدن لباس های خیلی گشاد می تواند شما را نامرتب و شلخته نشان می دهد.

4-    کفش هایتان را برق بیاندازید

داشتن کفش های تمیز و براق شما را مرتب تر نشان می دهد.

5-     کفش جلو باز نپوشید

این مدل کفش انتخاب درستی برای محل کار نیست زیرا شما را در انتخاب جوراب محدود می کند و همیشه باید مواظب ناخن های پایتان هم باشید چه مرد باشید و چه زن.

چگونه کارمند خوش پوشی باشیم؟

6-    کفش پاشنه بلند برای هر کسی مناسب نیست

کفش پاشنه بلند به نظر بعضی ها خیلی دخترانه و برای بعضی ها باعث عذاب کشیدن در راه رفتن است، ولی اگر می خواهید خوب لباس بپوشید یا جوان تر و شاداب تر به نظر برسید، نه همیشه ولی گاهی وقت ها پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند کمک خوبی برای شما باشد. پس بهتر است یک جفت کفش پاشنه بلند داشته باشید.

7-    حتماً این رنگ ها را در لباس خودتان داشته باشید

قهوه ای، مشکی، سفید و خاکستری رنگ هایی است که همیشه به راحتی با بقیه رنگ ها هماهنگ می شوند. اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید از ترکیب رنگ سفید و مشکی استفاده کنید.

8-    خوب لباس پوشیدن به معنای گران پوشیدن نیست

لازم نیست حتماً لباس کارتان از مارک های خاصی باشد تا احساس خوبی داشته باشید و مهم تر از قیمت و مارک؛ خوش دوخت بودن آن و مرتب بودن لباس است.

منبع : چی بپوشم