با هفت عطر گرانقیمت جهان آشنا شوید!

۰۶ دی ۱۳۹۴

۵۸

گردش مالی صنعت عطر و ادکلن در سال 2014 حدود 27٫5 میلیارد دلار عنوان شده است. براساس آمار رسمی در کشور آمریکا تنها 17 درصد بانوان از این مواد استفاده نمی کنند در این کشور 1160 برند در این ارتباط وجود دارد؛ عددی که نسبت به 10 سال قبل دو برابر شده است. جالب اینکه 46 درصد این برندها، حداقل قیمتی بالاتر از 75 دلار دارند. برای ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

با هفت عطر گرانقیمت جهان آشنا شوید!

شانل (Chanel)

ترکیب متهورانه سادگی و زیبایی در اولین محصولات ارایه شده توسط شانل به بازار، قدمی انقلابی برای دنیای مد به شمار می رفت. 11 سال از زمان تاسیس کمپانی گابریل شانل می گذرد. اولین نمونه های ادکلن های شانل با استقبال فوق العاده ای مواجه شد. شانل 310 فروشگاه و 1270 کارمند دارد. درآمد سالیانه این برند حدود 2 میلیارد دلار است.

کریستین دیور (Christian Dior)

برای شناختن این چهره سرشناس فرانسوی لازم نیست حتی از نزدیکی این کشور عبور کرده باشد جدا از همه محصولات و تولیدات  وی،  هر سال بزرگترین فشن شوهای دنیا را در کشور فرانسه برگزار می کند. کریستین دیور اولین بار در سال 1947 پا به این عرصه گذاشت و تولیدات وی نه به لحاظ کمیت بلکه از نظر کیفیت بازار را تحت تاثیر قرار داد.

ورساچی (Versace)

الماس زرد. یکی از پر فروش ترین ادکلن های حال حاضر دنیا به شمار می رود که به برندهای مشهور ورساچی تعلق دارد. برند محبوب بسیاری از هنرمندان مشهور جهان.  اولین نمونه ادکلن خود را در سال 1981 روانه بازار کرد. 16 سال بعد، صاحب این کمپانی در اتفاقی تراژیک به قتل رسید اما موفقیت های ورساچی توسط خانواده او ادامه پیدا کرد. ورساچی نزدیک به 500 کارمند دارد. گردش مالی این برند درجه یک به 500 میلیون یورو در سال می رسد.

پرادا (Prada)

این برند هم اکنون بیش از 250 بوتیک در دنیا افتتاح نموده و حدود 11 هزار کارمند را به استخدام خود در آورده است. کمپانی پرادا در سال 1913 توسط برادران پرادا در میلان شکل گرفت. آن ها برای سال هایی متمادی علاقه ای به ورود به دنیای عطر و ادکلن از خود نشان ندادند، اما سرانجام ورودی قدرتمندانه به این حوزه را تجربه کردند. پرادا در دهه 90 میلادی اولین نمونه عطرش که مدلی زنانه بود را تولید کرد و برای یکسال تنها روی همین نمونه مانور داد.

گوچی (Gucci)

سفر به لندن در سال 1921 و تماشای کیف های دستی زیبای انگلیسی ها، گوچی را به فکر وارد شدن به عرصه مد انداخت. او خیلی زود به فلورانس بازگشت تا به هدفش برای تلفیق زیبایی به کار رفته در تولید محصولات انگلیسی ها با المان های سنتی فلورانس برسد. گوچی در سال 1953 از دنیا رفت اما موفقیت های آن سال هایش به خوبی توسط فرزند پسر او دنبال شد. اولین ادکلن تولیدی این برند در سال 1974 برای بانوان تولید شد.

منبع: دنیای ثروتمندان