رنگ خاکستری یک رنگ شگفت انگیز!

۱۰ خرداد ۱۳۹۵

۵۲

خیلی از افراد خاکستری را دوست ندارند چون فکر می کنند این رنگ مانتوهای مدرسه یا بعضی یونیفرم های کار است اما این رنگ نیز یکی از شگفت انگیزترین رنگ هاست

رنگ خاکستری یک رنگ شگفت انگیز!

رنگ خاکستری رنگی نیست که برای هر کسی مناسب باشد. اگر شما موهای قرمز، چشمهای فندقی و پوست کک و مکی دارید در هر شکل و اندامی که هستید این رنگ برای شما مناسب نیست.

کسانی که پوست گندمگون و روشن دارند، رنگ های خاکستری را می توانند بپوشند، اگر موهای شما با بالا رفتن سنتان و مخلوط سیاه و  سفی به تون رنگ خاکستری  متمایل شده است و آنقدر خوشرنگ است که نیازی به رنگ کردن ندارید، خاکستریها برای شما بهترین رنگ هستند.

خیلی از افراد خاکستری را دوست ندارند چون فکر می کنند این رنگ  مانتوهای مدرسه یا بعضی یونیفرم های کار است اما  این رنگ نیز یکی از شگفت انگیزترین رنگ هاست اگر بدانید که چگونه باید آن را بپوشید.

خاکستری اساسا یک رنگ روز است، اما  لباس شبی از اطلس و یا ساتن نقره ای نیز بسیار زیبا و برازنده است.

در پوشش خاکستری به یاد داشته باشید، رنگ قویتری در تونالیته (هم آهنگ) آن نیز باید ست شود تا خیلی خاموش و سر جلوه نکند.

رنگ های براق نیز می توانند به  ست لباس  شما اضافه شوند در صورتیکه خیلی کوچک باشند مثلا راه های رنگی براق در شال و روسریتان یا کیف و  کفش  هایی با رنگ های زرد و صورتی براق. بسیاری از افراد خاکستری را با اکسسوریهای مشکی مات تباه می کنند، اگر از اکسسوری مشکی دوست دارید استفاده کنید حتما نوع براق را انتخاب کنید و روسری و شال یا جواهرات رنگی شاد نیز بپوشید.

بهترین کنتراست رنگی در ظاهرتان بری یک روز،   کفش  ها یا چکمه های قهوای شکلاتی (جیر بهتر از چرمی است) و در شبکفشهای پاشنه بلند صورتی تند، زرشکی یا زرد است.

در تصویر زیر چند ست رنگی زیبا از خاکستری هایی با کنتراست های متفاوت نمایش داده شده است که می ٱوانید در انتخاب رنگ های لباستان از آن استفاده کنید.

رنگ های خاکستری اصلی را با طیف رنگی که می توانید با آن ست کنید را در تصویر بالا می توانید ببینید. رنگ های مستطیلی سمت چپ را با 3 رنگ سمت راستش می توانید ست کنید با این توضیح که رنگ های سمت راست، رنگ خاکستری هم ردیفش را بیشتر تاکید می کند و می توانید در اکسسوری لباستان مثل روسری، کیف،   کفش  و... از این رنگ ها استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید خاکستری ها با لباس های جین آبی، آبی سبز و... به خوبی ست می شود.

این قوانین رنگ در مورد آقایان نیز صادق است البته در مقاله بعدی به صورت مجزا برای آقایان با نمونه لباس بیشتر توضیح خواهیم داد.

منبع: دوخت