نکاتی برای عمل کردن به اهداف وتصمیم های زندگی (2)

۱۹ تیر ۱۳۹۵

۱۴

به اتفاقات ناخوشایند مسیر، به دیده فرصت‌هایی برای یادگیری نگاه کنید.

نکاتی برای عمل کردن به اهداف وتصمیم های زندگی (2)

به یاد داشته باشید که تغییر کردن یک فرایند است و باید به صورت تدریجی و مداوم اتفاق بیفتد

عادت‌های ناسالم که قصد تغییرشان را دارید، در طول سال‌ها شکل گرفته‌اند و به وجود آمده‌اند؛ آیا می‌توانید توقع داشته باشید که ظرف چند ماه یا چند روز عوض شوند؟ شاید نیاز به زمان بیشتری باشد تا به هدف‌تان برسید، اما به خاطر داشته باشید که در مسابقه شرکت نکرده‌اید و قرار نیست به آخر خط برسید.

برای تغییر یک عادت باید به طور مستمر تمرین کنید. شاید لازم باشد تمام عمر خود را در حال تمرین کردن باشید تا عادت ناخوشایند قبلی را فراموش کنید.

7- اجازه ندهید تلوتلو خوردن‌ها شما را به پایین بکشاند

رویارویی با سختی‌ها و مشکلات نباید موجب انصراف و کناره‌گیری شما شود. اگر به ناگاه در یک وضعیت و موقعیت ناخوشایند قرار گرفتید، آن را به منزله شکست خود قلمداد نکنید. راه رسیدن به اهداف و برنامه‌ها در سال جدید، راه هموار و مستقیمی نیست و باید چالش‌های بسیاری را تحمل کنید.

به اتفاقات ناخوشایند مسیر، به دیده فرصت‌هایی برای یادگیری نگاه کنید. اگر هدف و برنامه خود را مثل یک سفر در نظر بگیرید، بهتر است تمام پستی و بلندی‌های راه را در نظر داشته باشید. با درک درست سختی‌های راه، خود را بهتر آماده رویارویی با آنها خواهید کرد و غافلگیر نخواهید شد.

8- حمایت خانواده و دوستان خود را جلب کنید

شاید این جمله را بارها و بارها شنیده‌اید، اما تکرارش به دلیل اهمیت بسیار آن است. حمایت نزدیکان واقعا شما را در رسیدن به اهداف یاری می‌کند و به شما انگیزه می‌دهد. هدف و برنامه خود را به دوستان بسیار نزدیک و خانواده‌تان بگویید و از آنها کمک بخواهید.

9- انگیزه‌های خود را تازه کنید

در نخستین روزهای سال، که تصمیمات خود را تازه گرفته‌اید، احساس اعتماد به نفس و انگیزه بالایی می‌کنید و بسیار مشتاقانه و مصمم در راه رسیدن به هدف‌تان گام برمی‌دارید؛ زیرا هنوز با سختی‌‌ها و مشکلات راه برخورد نکرده‌اید. اجازه ندهید پس از گذشت مدتی انگیزه‌های‌تان فروکش کنند.

در چنین شرایطی به خاطر بیاورید که به چه دلیلی می‌خواهید این کار را انجام دهید و رسیدن به این هدف چه مزایایی برای شما دارد.

10- روی هدف‌تان تمرکز کنید

هرگز دست از حرکت و تلاش برندارید. روی اهداف خود متمرکز شوید و به تلاش مستمر خود ادامه دهید. هیچ‌کس به اندازه خودتان به شما کمک نخواهد کرد. اگر راه‌تان را درست انتخاب نکرده‌اید و این راه شما را به مقصد نمی‌رساند، در مورد آن تجدید نظر کنید. یک تکه کاغذ و یک خودکار بردارید و دلیل خواسته و هدف خود را بنویسید.

سال جدید را با انگیزه جدید برای رسیدن به موفقیت بیشتر آغاز کنید. باور داشته باشید که اگر بخواهید و تلاش کنید، موفقیت نزدیک است.

منبع: زندگی آنلاین