میکروبهای روده باعث چاقی می شوند

۰۵ خرداد ۱۳۹۵

۴۳

پزشکان معتقدند که برخی بیماری‌های خاص نه تنها از طریق ژنتیک بلکه از طریق میکروبیوم هم منتقل می‌شوند.

میکروبهای روده باعث چاقی می شوند

پزشکان معتقدند که برخی بیماری‌های خاص نه تنها از طریق ژنتیک بلکه از طریق میکروبیوم هم منتقل می‌شوند. برخی از باکتری‌ها پس از آنکه از یک بدن به بدن دیگر منتقل می‌شوند می‌توانند در سیستم میکروب‌های روده در بدن میزبانِ جدید، بی‌تعادلی ایجاد کنند. این عدم تعادل مشکلات پزشکی همچون چاقی را به دنبال دارد.

متخصصان انگلیسی تاکید کردند زمانی که در میکروبیوم روده بی‌تعادلی وجود داشته باشد فرد مستعد ابتلا به بیماری‌هایی همچون چاقی، بیماری التهابی روده، سندرم روده تحریک پذیر و آلرژی‌ها می‌شود. به گفته پزشکان، باکتری‌های خاصی وجود دارند که هاگ‌هایی را در روده تولید می‌کنند.

این هاگ‌ها به برخی از باکتری‌ها اجازه می‌دهند تا پیش از منتقل شدن از طریق هوا برای یک دوره زمانی غیرفعال باقی بمانند. در این شرایط برخی گونه‌های باکتری‌ها میکرویوم روده فرد را با اخلال روبه‌رو می‌کنند و در نتیجه انواعی از بیماری‌ها ظاهر می‌شوند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، اگرچه در این مطالعه به طور مستقیم اشاره‌ای به مسری بودن چاقی نشده است اما بر این موضوع تاکید شده که جابه‌جا شدن باکتری روده ممکن است به بروز برخی بیماری‌ها منجر شود.

منبع: آخرین خبر