فیفا 17 در هفته اول رکوردشکنی کرد

۱۳ مهر ۱۳۹۵

۶

همانطور که انتظار می رفت فیفا 17 در اولین هفته حضور خود در بازار بازی های ویدیویی، در صدر جدول هفتگی فروش بریتانیا قرار گرفت. اما نکته ی شگفت آور جایی بود که این بازی رکوردی تاریخی از خود به جای گذاشت.

فیفا 17 در هفته اول رکوردشکنی کرد

جدید ترین نسخه مجموعه بازی های فوتبالی الکترونیک آرتز هفته گذشته در سراسر دنیا از جمله بریتانیا منتشر شد. فیفا 17 با فروشی بی نظیر به سرعت فورتزا هورایزن 3 را از پیش رو برداشته و به صدر جدول فروش بریتانیا صعود کرد.

اگر چه بازی انحصاری مایکروسافت دستاوردی فوق العاده داشته و فروش بسیار خوبی را از خود نشان داده، اما فیفا 17 به نوعی شگفتی آفرینی کرده است. این بازی نسبت به اولین هفته انتشار نسخه قبلی، 18 درصد بیشتر فروخته و با شکست رکورد سابق فیفا 13 به پر فروش ترین فیفای تاریخ در هفته نخست تبدیل شد.

گفتنی است فروش فورتزا هورایزن 3 نیز نسبت به نسخه قبلی خود 12 درصد رشد داشته و رکورد دار بیشترین میزان فروش در هفته اول عنوان اتومبیل رانی اکس باکس است.

نسخه های اکس باکس وان و پلی استیشن 4 بازی مورد توجه XCOM 2 نیز در طول هفته گذشته منتشر شده و با فروش قابل قبولی در بین 5 بازی اول قرار گرفت. عنوان PES 2017 نیز یک هفته بعد از عرضه به رده ششم سقوط کرد.

به لطف عرضه کنسول اکس باکس وان اس، مایکروسافت چند وقتی است حال و روز خوشی داشته و در ماه های گذشته از مقدار فروش کنسول پلی استیشن 4 گذر کرده است. به طوری که در هفته ابتدایی انتشار کنسول های نسل هشتمی، پلی استیشن 4 با در اختیار گرفتن 53 درصد از بازار (در مقابل 40 درصدی اکس باکس وان) رکورد دار بود.

جدول پر فروش ترین بازی های هفته گذشته بریتانیا از قرار زیر است:

FIFA 17

Forza Horizon 3

Lego Starwars:The Force Awakens

Bioshock:The Collection

XCOM 2

PES 2017

Destiny:The Collection

Rocket League

NBA 2K17

Grand Theft Auto V

منبع: دیجیاتو