نگه داشتن شارژ باتری با نمک

۲۱ شهریور ۱۳۹۵

۱۱

اضافه کردن نمک به طور قابل توجهی در افزایش طول عمر باتری‌های لیتیوم موثر است.

نگه داشتن شارژ باتری با نمک

محققان آمریکایی دریافتند نمک در افزایش طول عمر باتری موثر است. نمک از جمله موادی است که سالها پیش برای نگهداری مواد غذایی مثل گوشت مفید بوده است و امروزه از این ماده در افزایش طول عمر باتری هم استفاده می‌شود.

اضافه کردن نمک به طور قابل توجهی در افزایش طول عمر باتری‌های لیتیوم موثر است. محققان دانشگاه کرنل آمریکا عنوان کردند: اضافه کردن نمک به آند باتری‌های لیتیوم در افزایش طول عمر آنها موثر است.

در حال حاضر، یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کرنل به رهبری پروفسور لیندن آرچر با استفاده از رویکرد جدید که از رشد این کریستال‌های مضر جلوگیری می‌کند، تصمیم به اضافه کردن نمک‌های هالیدی به الکترولیت کردند.

همانطور که انتظار می‌رود، این پوشش نانوساختار در آند باتری‌های لیتیوم موثر در جلوگیری از تشکیل دندریت است و افزایش قابل توجهی در عمر باتری دارد. دندریت‌ها منجر به اتصال کوتاه در سطح الکترود و گرم شدن باتری و در نتیجه انفجار باتری می‌شوند.

دکتر ارچر افزود: این نتایج نشان داده است که رشد دندریتی باعث می‌شود یک باتری لیتیوم تنها 65 ساعت شارژ را در خود داشته باشد، اما این باتری‌ها با مواد افزودنی نمک 1800 ساعت عمر دارند.

منبع: تسنیم