تاثیر ویتامین ها بر زیباسازی پوست!!

۰۱ تیر ۱۳۹۵

۲۳

استفاده از ویتامینها نه تنها به جوان ماندن پوست و برطرف شدن علائم پیری کمک می کند بلکه به بهبود بافت پوست و حتی کم شدن سیاهی دور چشم هم کمک می کند.

تاثیر ویتامین ها بر  زیباسازی پوست!!

ویتامین “A”

ویتامین “A” برای برطرف کردن چین و چروک مفید است و در کل، بهترین ویتامین برای مبارزه با آثار کهولت سن در پوست، محسوب می شود.

مشتقات ویتامین “A” که معمولا” با نام رتینوئیدها شناخته می شوند، چین چروکها را کاهش می دهند، لکه های قهوه ای را کم رنگ می کنند و پوست های زبر را نرم می کنند بنابراین کسانی که می خواهند پوست جوانتری داشته باشند باید از این ویتامین استفاده کنند...

ویتامین ” B3”

ویتامین ” B3” برای کاهش قرمزی پوست مفید است.

ویتامین ” B3” که به نیاسینامید مشهور است میزان تولید سرامیدها و  اسیدهای چرب را افزایش می دهد. این دو ماده از جمله مولفه های اصلی برای محافظت از پوست هستند و در نتیجه با افزایش این دو ماده پوست مقاومتر می شود و بهتر می تواند رطوبت را حفظ کند و در مقابل محرکهای حساسیت زا مقاومت کند.

ویتامین “C”

ویتامین “C” برای کم رنگ کردن لکه ها مفید است.

این ویتامین به نرم کردن پوست و کم رنگ کردن لکه ها خیلی کمک می کند، نتایج یک تحقیق نشان داد زنانی که شش ماه بطور مداوم از کرمهای دارای ویتامین ” c”استفاده می کنند، لکه های صورتشان بطور قالب توجهی کم رنگ می شود.

ویتامین “E”

ویتامین “E” برای تامین رطوبت پوست مفید است و از پوست ما در برابر اشعه یو وی محافظت می کند.

این ویتامین به پوست ما کمک می کند که مرطوب کننده طبیعی خود را حفظ کند.

ویتامین ” K”

ویتامین ” K” برای از بین بردن سیاهی دور چشم مفید است.

این ویتامین به روشن شدن سیاهی های دور چشم کمک می کند و به همین دلیل است که اغلب کرم های دور چشم حاوی ویتامین K و یا همان رتینول هستند.

منبع: آکا ایران