انواع مختلف دکمه سرآستین را بشناسید

۲۱ اسفند ۱۳۹۴

۱۲۹

بسیاری از خیاط ها مردانه انتخاب دکمه سرآستین را به سلیقه فردی که می خواهد بپوشد نسبت می دهند و نظر خود را در این خصوص تحمیل نمی کنند. در این مقاله به شما انواع مختلف دکمه سرآستین را نشان خواهیم داد.

انواع مختلف دکمه سرآستین را بشناسید

1- دکمه سرآستین جیمز باند

این دکمه سرآستین اولین بار توسط خیاط خلبانان Jermyn Street tailor Turnbull & Asser ساخته و مورد استفاده قرار گرفت. بعد از آن شون کانری در اولین مجموعه جیمز باند از این نوع دکمه سرآستین استفاده نمود. هر چند این نوع دکمه سرآستین برای سال های دور است ولی چند وقتی است که مجددا توسط آقایان استفاده می شود. در این نوع دکمه ظرافت و جلوه دوخت فرانسوی قابل مشاهده است.

2- دکمه سرآستین معمولی

این مدل که از قدیمی ترین نوع دکمه سرآستین می باشد و البته همچنان رایج و پرطرفدار. برخی از خیاط ها  در طراحی پیراهن به جای یک دکمه از دو یا سه دکمه استفاده  استفاده می کنند. همچنین برخی دیگر از خیاط ها از یک دکمه به همراه دو سوراخ استفاده می کنند تا آستین پیراهن باتوجه به مچ دست کوچک و یا بزرگ شود.

انواع مختلف دکمه سرآستین

3- دکمه سرآستین فرانسوی

این نوع از دکمه سرآستین یکی از رسمی ترین مدل های موجود می باشد که معمولا در مهمانی ها و مراسم مورد استفاده قرار می گیرد. دکمه های متنوع و پر زرق و برق یکی از ویژگی های استفاده از سرآستین فرانسوی است.

منبع : چی بپوشم