همکاری AMD و علی بابا

۲۵ مهر ۱۳۹۵

۱۰

گروه تجاری "علی بابا" (Alibaba Group Holding Limited) یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است که محصولات آن به اشکال مختلف در جهان عرضه می شود. این گروه در زمینه‌هایی چون فروشگاه اینترنتی، یک سیستم خرده فروشی، و رایانش ابری فعالیت می‌کند. این وب سایت جزو 20 وب سایت برتر دنیا به شمار می‌رود.

همکاری AMD و علی بابا

به تازگی با خبر شدیم که علی بابا در زمینه تامین سخت افزار سرورهای خود با شرکت آمریکایی AMD وارد رایزنی شده و خانم لیزا سو مدیر عامل این کمپانی نیز همکاری مورد بحث را تائید کرده است. علی بابا قصد ورود به دنیای سرگرمی را دارد و به طور کلی پردازش های ابری و سیستم های مبتنی بر آن را گستره می بخشد. در حال حاضر نزدیک به 35% از سخت افزارهای سرور این شرکت در کشور چین قرار دارد و AMD قطعاتی از جمله کارت گرافیک های سرور، غیر سرور و پردازنده های پردازش ابری و سرور را تامین خواهد کرد.

کمپانی AMD در ماه های اخیر موفقیت های مناسبی را بدست آورده است و به لطف قرار دادهای جدید خود از رکود مالی فاصله گرفته و تلخی های 4 سال گذشته را از یاد برده است. این شرکت به تازگی تراشه های نیمه سفارشی کنسول های سونی و مایکروسافت را تامین کرده و کامپیوتر پرواز آن با CoreAVI مورد استقبال قرار گرفته است. از سوی دیگر AMD به طور رسمی در حال همکاری با دولت چین در زمینه تولید پردازنده های اختصاصی این کشور است. هر چند که این اقدام انتقاداتی را به همراه داشته است. مجموع اقدامات ذکر شده موجب آن شد که در جمعه گذشته سهام این شرکت با 5% درصد افزایش همراه باشد.

منبع: سخت افزار