کنایه مدیر مایکروسافت به گوگل در مورد فناوری هوش مصنوعی

۰۶ مهر ۱۳۹۵

۸

سال گذشته هوش مصنوعی ساخت گوگل موفق به شکست انسان در جریان یک بازی رایانه‌ای شد، حالا این موضوع دستمایه کنایه تازه ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت به گوگل شده است.

کنایه مدیر مایکروسافت به گوگل در مورد فناوری هوش مصنوعی

به گزارش بیزینس اینسایدر، وی توضیح داده که مایکروسافت قصد دارد استفاده های مفیدتری از هوش مصنوعی به عمل آورد و با ابداع محصولات پیشرفته به دنبال شکست دادن انسان ها در بازی های ویدئویی نیست.

نادلا که ظاهرا به خاطر این دستاوردهای گوگل چندان تحت تاثیر قرار نگرفته در جریان نشستی در آتلانتا گفت: مایکروسافت به جای اجرای بازی های ویدئویی با استفاده از هوش مصنوعی می خواهد از آن در تمامی برنامه ها و نرم افزارهایش استفاده کند.

وی افزود: ما به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای شکست دادن انسان ها در بازی های ویدئویی نیستیم. ما از این فناوری برای توانمندسازی انسان ها و ابداع ابزاری استفاده خواهیم کرد که مشکلات افراد را حل کند و به ارتقای اقتصاد و جوامع انسانی کمک کند.

نادلا از استفاده گسترده تر از هوش مصنوعی در کورتانا دستیار صوتی دیجیتال مایکروسافت در آینده نزدیک هم خبر داد و گفت هوش مصنوعی به بخش های مختلف ویندوز 10 که ماهانه 133 میلیون کاربر دارد هم اضافه می شود.

ارتقای پیشنهادات کلمات در زمان تایپ و کمک به بهبود کیفیت نوشتاری متون از جمله دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی توسط مایکروسافت خواهد بود.

منبع: فارس