روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل

۰۲ اسفند ۱۳۹۴

۴۶

شیشه هایی که داخل آنها از گلوله هایی شبیه برف استفاده شده و در واقع می توان گفت گوله ها و حباب های جادویی هستند که به کمک آنها می توانید یک منظره ی برفی را نشان دهید.

روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل

از هر شیشه ای می توان برای اینکار استفاده کرد. از شیشه ی غذای بچه ها و..... می توان استفاده کرد. در جنس پلاستیک و سرامیک و شیشه بودن آن دقت کنید که در بازار این ها به صورت ارزان قیمت و حتی دست دوم هم زیاد پیدا می شود. (شیشه های فلزی به دلیل اینکه زود زنگ می زنند مناسب نیستند)

تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل

روش ساخت:

برای مایع درون آن از گوی برفیمواد ترکیبی مصنوعی معمولا در شیشه های گلدار استفاده می شوند. اگر شیشه رنگ طبیعی و واقعی داشته باشد از روغن در آن استفاده شده.

داخل آنها از مواد تزئینی شبیه به شن و ماسه سفید و گاهی از تکه های یونولیت استفاده می شود. از مجسمه های سفالی رنگی می توان داخل آن استفاده کرد. داخل آن میتوان از وسایل پر زرق و برق استفاده کرد و از گلیسیرین هم می توان برای چسباندن آنها استفاده کرد. باید درب آنها را سفت بست تا از داخلش چیزی نریزد. در واقع باید مجسمه ها و وسایل تزئینی را به درب شیشه ها چسباند و شیشه ها را واژگون گذاشت. برای محکم کاری میتوانید از چسب آکواریوم برای درز گیری درب قوطی استفاده کنید. و در آخر برای زیبایی بیشتر دور درب قوطی را با روبان زیبایی بپوشانید.

نکته: میتوانید از لوازم مخصوص ماکت سازی که در کتاب فروشی ها موجود است برای این کار استفاده کنید. هم برای مجمسه های کوچک داخل ظرق و هم برای برف مصنوعی.

منبع: سیمرغ